Polecamy

5 metod na poprawienie jakości swoich filmów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nagrywane przez Ciebie pliki video nie zachwycają jakością? Chciałbyś się dowiedzieć, jak to zmienić?

Zadbaj o background, niezbędny sprzęt i postawę w trakcie nagrywania

Jakość nagrywanego filmu w dużej mierze zależy od tła. Kiedy próbujesz nagrywać, idąc popularnym deptakiem w mieście, do tego robisz to telefonem – jakość będzie tragiczna. W pierwszej kolejności powinieneś przenieść się do cichego, zamkniętego pomieszczenia. Zadbaj o odpowiednie wytłumienie i brak echa. Następnie ustaw swoją kamerę lub telefon na jasne, jednolite tło. Za kamerą lub obok niej powinny znajdować się lampy wideo. Odpowiednie światło może znacząco wpłynąć na jakość Twoich filmów, nawet kiedy nagrywasz telefonem. 

Jeżeli chcesz mówić, a dodatkowo korzystać z pomocy dydaktycznych, jak tablica z flamastrami, ustaw ją nieco za sobą, aby kamera na pierwszym planie uchwyciła Ciebie. Możesz także dodać nieco rekwizytów kojarzących się z tematyką, o której będziesz mówił. Kolejny element, który z pewnością poprawi jakość audio w video, to mikrofon. Wykorzystaj model stojący lub krawatowy, który wniesie dawkę profesjonalizmu do Twojej prezentacji. 

Zadbaj także o odpowiedni ubiór. Sprane jeansy w połączeniu z T-Shirtem Twojego ulubionego zespołu to nie jest dobry wybór. Oczywiście, jeśli wszystko ma być utrzymane w eleganckim stylu, a Ty chcesz przekazać merytoryczną treść. W innym przypadku ubierasz się, jak chcesz. Mów wolno, jednak nie za wolno, patrz w obiektyw kamery, ale nie przez cały czas –  uciekaj wzrokiem od urządzenia i staraj się korzystać z pomocy dydaktycznych – Twoje wideo od strony czysto prezentacyjnej wiele na tym zyska.

Poprawa jakości podczas montażu wideo

Jak dobrze wiesz, samo nagranie materiału to jedynie pierwszy etap w drodze do jego publikacji. Kolejnym będzie oczywiście edycja pliku wideo. Przedstawiamy dwa programy pozwalające na ingerencję w wiele aspektów Twojego filmu, jak kolor, nasycenie, dźwięk, stabilizacja czy dodawanie stylowych przejść.

Movavi Video Enhancer

Program poprawiający jakość filmu – z jego pomocą możesz automatycznie ulepszać wideo w AVI, MP4 i innych formatach. To prosty sposób na korekcję obrazu. Program umożliwi Ci też profesjonalnie ulepszać jakość nagrań. Takie działanie wymaga nieco wiedzy,  jednak program jest bardzo intuicyjny i świetnie wykonany pod względem oprawy graficznej. Pozwoli Ci na:

 • ciepły/zimny charakter z opcją Temperature,
 • podzielenie filmów na krótsze fragmenty,
 • połączenie kilku plików wideo w jedną całość,
 • zmienianie filtrów,
 • tworzenie estetycznych przejść,
 • wprowadzanie efektów specjalnych, 
 • komentowanie i informowanie odbiorców za pomocą tekstu na ekranie (dodawanie pól tekstowych),
 • interfejs działający na zasadzie przeciągnij i upuść,
 • korektę audio (wyreguluj głośność, nałóż filtr czy przytnij ścieżkę dźwiękową),
 • stabilizację obrazu.

Wybierz Movavi Video Enhancer i przekonaj się sam, jak w prosty i szybki sposób możesz poprawić jakość nagranych plików. Wideo wrzucisz później z poziomu aplikacji na Youtube, Facebook czy inną platformę.

Ashampoo Video Optimizer Pro

Kolejny program umożliwiający poprawę jakości wideo. Ustabilizuj z jego pomocą obraz, usuń migotanie czy zoptymalizuj kontrasty w kilka chwil. Parę przykładów działania Ashampoo Video Optimizer Pro:

 • poprawia pliki wideo nagrane telefonem, dronem, kamerą czy cyfrowym aparatem fotograficznym,
 • pozwala uzyskać wysoce efektywną stabilizację obrazu,
 • umożliwia wprowadzenie efektu spowolnienia lub filmu poklatkowego,
 • redukuje szumy i usuwa migotania,
 • jest wyposażony w opcję przetwarzania wsadowego,
 • obraca i edytuje nagrania za pomocą wbudowanego edytora automatycznego,
 • automatycznie usuwa efekt rybiego oka,
 • poprawia ostrość i kolory,
 • umożliwia ustawianie kolorów i kontrastu wedle życzenia użytkownika.

Zoptymalizuj swoje wideo szybciej i prościej, kupując lepszy sprzęt

Wiele wymienionych tutaj optymalizacji wideo możesz pominąć, kupując lepszy sprzęt. Mikrofon nowszej generacji poprawi jakość dźwięku, gdziekolwiek będziesz. Decydując się na zakup specjalistycznej kamery, zwiększasz rozdzielczość nagrań bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Postaw także na Green Screen, a Twoje wideo uzyska tło, jakie tylko zechcesz!

Zdjęcie główne artykułu:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega teleporada?
Na czym polega teleporada?
Podczas pandemii teleporady zyskały na popularności. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się taka konsultacja lekarska.
Tworzenie własnej stacji pogodowej – poradnik dla pasjonatów elektroniki
Tworzenie własnej stacji pogodowej – poradnik dla pasjonatów elektroniki
Krok po kroku przewodnik, jak skonstruować własną stację pogodową. Idealne rozwiązanie dla entuzjastów elektroniki zainteresowanych meteorologią.
Jak dbać o zdrowie oczu i zapobiegać problemom wzrokowym?
Jak dbać o zdrowie oczu i zapobiegać problemom wzrokowym?
Chroń swoje oczy i ciesz się zdrowym wzrokiem! Regularne badania, odpowiednia dieta i odpoczynek to kluczowe czynniki w zapobieganiu problemom wzrokowym.
Ostatnie wpisy