Polecamy
5 aplikacji, które są przeznaczone tylko dla iPhone’a
Dom

5 aplikacji, które są przeznaczone tylko dla iPhone’a

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są najciekawsze i najbardziej przydatne aplikacje dostępne tylko na iPhone’a? Sprawdź, co możesz pobrać na telefon z systemem iOS, a z czego nie skorzystają użytkownicy Androida.

Media społecznościowe: Tweetbot

Jeśli często używasz Twittera, Tweetbot jest aplikacją właśnie dla Ciebie. To zewnętrzny klient, który znacznie ułatwia i dodatkowo poszerza możliwości korzystania ze strony.

Do jego podstawowych funkcji należy pomoc w porządkowaniu treści, którą użytkownicy publikują na Twitterze. W każdej sekundzie na portalu pojawia się kilka tysięcy nowych postów, przez co nadążanie za ich tempem jest niemożliwe – i właśnie tutaj na ratunek przychodzi aplikacja firmy Tapbots LLC. Umożliwia:

  • łatwiejszą obsługę interfejsu dzięki rozszerzonej wersji paska bocznego,
  • tworzenie i swobodne organizowanie kolumn,
  • zapamiętywanie miejsca, w którym skończyło się przeglądać posty, 
  • filtrowanie strony głównej po słowach kluczowych, zdjęciach, retweetach itp.,
  • zmianę motywów, ikon i fontów,
  • dodawanie prywatnych notatek do profili obserwatorów (np. w celu ich identyfikacji).

Fotografia i wideo: Hyperlapse 

Time lapse (film poklatkowy) to technika, która polega na fotografowaniu konkretnej scenerii przez bardzo długi czas, by następnie z uzyskanych zdjęć stworzyć krótką, efektowną animację. Za pomocą tego sposobu możesz przedstawić na przykład wschód słońca, wędrujące chmury czy ruch uliczny.

Dostępna na telefony iPhone aplikacja Hyperlapse służy do robienia profesjonalnych filmów poklatkowych o wysokiej stabilizacji. Wszelkiego rodzaju drgania i wstrząsy podczas chodzenia czy nawet biegu są na bieżąco wygładzane (bez utraty jakości). Zapomnij o niewygodnych tripodach i statywach – ciesz się pięknymi animacjami w dowolnym momencie!

Biurowe: Bear 

Jeśli cenisz sobie schludne, przejrzyste notatki, sięgnij po Bear, gdzie napiszesz zarówno krótki tekst, jak i długi esej na studia. Aplikacja wyróżnia się minimalistycznym designem z profesjonalną typografią, a także wysokim poziomem personalizacji – treści można organizować za pomocą hashtagów i zabezpieczać przy użyciu Face/Touch ID. Umożliwia również:

  • konwersję plików do formatu PDF i DOC,
  • włączenie trybu skupienia,
  • inteligentne rozpoznawanie danych,
  • sporządzanie listy zadań.

Rozrywka: Overcast

Aplikacja Overcast przenosi słuchanie podcastów na zupełnie inny wymiar. Z jakiego powodu? Przede wszystkim zawiera funkcję Voice Boost, która sprawia, że każdy odcinek i każdy program ma taką samą głośność. Opcja Smart Speed pozwala zaś przyspieszać audio bez deformacji dźwięku.

Dodatkowo w obrębie Overcast możesz tworzyć playlisty, ustawiać timer, pobierać epizody i przeglądać personalizowane propozycje. To aplikacja, która dba o prywatność oraz wygodę użytkowników.

Relaks: Sky Guide

Przy pomocy Sky Guide uda Ci się zbadać to, co nieznane. Wystarczy, że nakierujesz telefon na nocne niebo, by już po chwili zobaczyć na ekranie podświetlone gwiazdy, konstelacje i planety, które aktualnie znajdują się nad Tobą. Jak to się dzieje? Aplikacja wykorzystuje technologię AR do inteligentnego skanowania nieba. Posiada także bazę informacji, katalog 2.5 mln gwiazd, opcję identyfikacji satelit oraz kalendarz z najważniejszymi wydarzeniami astronomicznymi (np. zaćmienia).

Zdj. główne: Lala Azizli/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*