Polecamy

Najgorętsze premiery filmowe w 2022

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rok 2021 potrafił zaskoczyć, jeśli chodzi o premiery filmowe. Warto więc przygotować się na rok 2022 i dowiedzieć się, na co warto udać się do sali kinowej. 

Kino w 2022 roku

Dla fanów walk superbohaterów, prostej akcji lub po prostu Marvela rok 2022 zapowiada się bardzo interesująco. Studio odpowiedzialne za takie produkcje jak „Avengers: Endgame”, albo „Spider-Man: No Way Home” wraca w tym roku po raz kolejny na ekrany kin. Warto w tym miejscu przypomnieć o pozostaniu na swoich miejscach do samego końca filmu, ponieważ studio jest fanem dawania ciekawych scen po napisach.

„Morbius” (kwiecień 2022)

Film przedstawia losy Michaela Morbiusa, który w wyniku próby wynalezienia leku na swoją chorobę staje się wampirem. Cały film ma być wzorowany na serii komiksów o tym samym tytule. Jest to o tyle ciekawa produkcja, że prawdopodobnie ukaże kolejną postać, która dołączy do aktualnej fazy Marvela. Zdecydowanie warto udać się do kin.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” (maj 2022)

Kolejny film Marvela, tym razem opowiadający dalsze losy jednego z bohaterów aktualnej fazy, czyli Doktora Strange’a. Akcja ma się odbywać zaraz po wydarzeniach z „Spider-Man: No Way Home” oraz ma posiadać nawiązania do wcześniejszych produkcji Marvela, takich jak seriale „Loki” i „WandaVision”, a także filmu „Avengers: Endgame”.

„Thor: Miłość i grom” (lipiec 2022)

Następny film Marvela, tym razem opowiadający losy Thora. Film zapowiada się dość ciekawie, chociażby za sprawą powrotu wielu postaci z samego uniwersum, takich jak Walkiria czy Jane Foster, o których w zeszłorocznych produkcjach nie było praktycznie mowy.

„Spider-Man: uniwersum 2” (październik 2022)

Druga część świetnego filmu animowanego studia Marvel, opowiadającego losy nastolatka Milesa Moralesa, który przez ugryzienie pewnego pająka zdobywa niezwykłe moce. Z dostępnego zwiastuna wiadomo, że powracają w tej części postacie znane z jedynki, jak chociażby Gwen Stacy. 

„Czarna pantera: Wakanda w moim sercu” (listopad 2022)

Listę Marvela zamyka druga część przygód Czarnej Pantery. To kolejny film oparty na postaci z komiksów. Pozycja jest szczególnie interesująca dla fanów całego uniwersum, ponieważ ujawniono informację o możliwej śmierci głównego bohatera. 

„Batman” (marzec 2022)

Również świat DC nie pozostaje dłużny i ma do zaoferowania film o Batmanie, który ze względu na aktualną sytuację związaną z pandemią był wielokrotnie przekładany. Wśród fanów pewne poruszenie spowodował wybór głównego aktora, czyli Roberta Pattinsona. Film ma opowiadać o fikcyjnym mieście Gotham, w którym bohater po swojemu walczy z panującą korupcją. 

„Avatar 2” (grudzień 2022)

Na ekranach kin będziemy mogli także ujrzeć drugą część kultowego filmu „Avatar”, który swego czasu zdobył niemałą popularność w naszym kraju. Film powstaje pod reżyserią Jamesa Camerona, czyli twórcy pierwszej części. 

Inne premiery

Oprócz „Batmana” wiele innych produkcji zostało opóźnionych wskutek pandemii. Część z nich będzie miała w końcu swoją premierę w 2022 roku. Oprócz wymienionych wcześniej produkcji warte uwagi będą także filmy takie jak:

  • „Zaułek koszmarów” (styczeń 2022),
  • „Moonfall” (luty 2022),
  • „Uncharted” (luty 2022),
  • „DC: Liga Super-Pets” (maj 2022),
  • „John Wick 4” (maj 2022).

Warto śledzić wszelkie daty premier na bieżąco, ponieważ przez aktualną sytuację premiery niektórych filmów mogą ponownie się opóźnić.

Zdj. główne: Krists Luhaers/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*