Polecamy

Najgorętsze premiery filmowe w 2022

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rok 2021 potrafił zaskoczyć, jeśli chodzi o premiery filmowe. Warto więc przygotować się na rok 2022 i dowiedzieć się, na co warto udać się do sali kinowej. 

Kino w 2022 roku

Dla fanów walk superbohaterów, prostej akcji lub po prostu Marvela rok 2022 zapowiada się bardzo interesująco. Studio odpowiedzialne za takie produkcje jak „Avengers: Endgame”, albo „Spider-Man: No Way Home” wraca w tym roku po raz kolejny na ekrany kin. Warto w tym miejscu przypomnieć o pozostaniu na swoich miejscach do samego końca filmu, ponieważ studio jest fanem dawania ciekawych scen po napisach.

„Morbius” (kwiecień 2022)

Film przedstawia losy Michaela Morbiusa, który w wyniku próby wynalezienia leku na swoją chorobę staje się wampirem. Cały film ma być wzorowany na serii komiksów o tym samym tytule. Jest to o tyle ciekawa produkcja, że prawdopodobnie ukaże kolejną postać, która dołączy do aktualnej fazy Marvela. Zdecydowanie warto udać się do kin.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” (maj 2022)

Kolejny film Marvela, tym razem opowiadający dalsze losy jednego z bohaterów aktualnej fazy, czyli Doktora Strange’a. Akcja ma się odbywać zaraz po wydarzeniach z „Spider-Man: No Way Home” oraz ma posiadać nawiązania do wcześniejszych produkcji Marvela, takich jak seriale „Loki” i „WandaVision”, a także filmu „Avengers: Endgame”.

„Thor: Miłość i grom” (lipiec 2022)

Następny film Marvela, tym razem opowiadający losy Thora. Film zapowiada się dość ciekawie, chociażby za sprawą powrotu wielu postaci z samego uniwersum, takich jak Walkiria czy Jane Foster, o których w zeszłorocznych produkcjach nie było praktycznie mowy.

„Spider-Man: uniwersum 2” (październik 2022)

Druga część świetnego filmu animowanego studia Marvel, opowiadającego losy nastolatka Milesa Moralesa, który przez ugryzienie pewnego pająka zdobywa niezwykłe moce. Z dostępnego zwiastuna wiadomo, że powracają w tej części postacie znane z jedynki, jak chociażby Gwen Stacy. 

„Czarna pantera: Wakanda w moim sercu” (listopad 2022)

Listę Marvela zamyka druga część przygód Czarnej Pantery. To kolejny film oparty na postaci z komiksów. Pozycja jest szczególnie interesująca dla fanów całego uniwersum, ponieważ ujawniono informację o możliwej śmierci głównego bohatera. 

„Batman” (marzec 2022)

Również świat DC nie pozostaje dłużny i ma do zaoferowania film o Batmanie, który ze względu na aktualną sytuację związaną z pandemią był wielokrotnie przekładany. Wśród fanów pewne poruszenie spowodował wybór głównego aktora, czyli Roberta Pattinsona. Film ma opowiadać o fikcyjnym mieście Gotham, w którym bohater po swojemu walczy z panującą korupcją. 

„Avatar 2” (grudzień 2022)

Na ekranach kin będziemy mogli także ujrzeć drugą część kultowego filmu „Avatar”, który swego czasu zdobył niemałą popularność w naszym kraju. Film powstaje pod reżyserią Jamesa Camerona, czyli twórcy pierwszej części. 

Inne premiery

Oprócz „Batmana” wiele innych produkcji zostało opóźnionych wskutek pandemii. Część z nich będzie miała w końcu swoją premierę w 2022 roku. Oprócz wymienionych wcześniej produkcji warte uwagi będą także filmy takie jak:

  • „Zaułek koszmarów” (styczeń 2022),
  • „Moonfall” (luty 2022),
  • „Uncharted” (luty 2022),
  • „DC: Liga Super-Pets” (maj 2022),
  • „John Wick 4” (maj 2022).

Warto śledzić wszelkie daty premier na bieżąco, ponieważ przez aktualną sytuację premiery niektórych filmów mogą ponownie się opóźnić.

Zdj. główne: Krists Luhaers/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Monitoring w firmie – dlaczego warto?
Monitoring w firmie – dlaczego warto?
Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest kontrola i odpowiedzialność za siedzibę firmy oraz wyposażenie biurowe. Zobacz, w jaki sposób kamery monitoringu mogą pomóc w panowaniu nad przedsiębiorstwem.
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Dolącz do fascynującego świata robotyki! Dowiedz się, jakie komponenty są niezbędne do stworzenia funkcjonalnego robota i odkryj praktyczne porady na temat wyboru odpowiednich części.
Przekaźniki a bezpieczeństwo elektryczne – najważniejsze informacje
Przekaźniki a bezpieczeństwo elektryczne – najważniejsze informacje
Przekaźniki odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa elektrycznego w różnych aplikacjach.
Ostatnie wpisy