Polecamy

Jak zabezpieczyć mienie firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Od niedawna prowadzisz firmę? Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu mienia na wypadek jego kradzieży, szkody czy utraty. 

Dlaczego ochrona mienia firmy ma takie znaczenie?

Niezależnie od tego, czy jesteś mikro-przedsiębiorcą, czy prowadzisz prężnie działającą firmę, ważne jest ubezpieczenie lokalu oraz odpowiednie zabezpieczenie mienia. Brak właściwej formy ochrony działalności może w przyszłości utrudniać uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela, a w najgorszym wypadku doprowadzić do trwałej utraty mienia i konieczności zawieszenia działalności. Prawidłowa ochrona mienia ma znaczenie nie tylko praktyczne, ale również ze względów prawnych. Pamiętaj o tym, że pracownik może zostać zwolniony z odpowiedzialności za powierzone mienie, jeśli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, zwłaszcza jeśli pracodawca nie zapewnił warunków pozwalających na właściwe zabezpieczenie powierzonego mienia. 

Ochrona lokalu

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej, która zapewnia bezpieczeństwo osób i mienia. Skuteczna ochrona firm pozwala kontrolować ruch osobowy i towarowy, dzięki czemu niepożądane osoby nie będą miały wstępu na teren obiektu. Najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak monitoring i elektroniczna ewidencja aktywności pracowników, sprawiają, że po działaniach personelu zostaje elektroniczny ślad i informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia godzin pracy. Profesjonalna firma ochroniarska może również przeprowadzać obchody po wyznaczonych trasach i wykonywać doraźne patrole interwencyjne. Poza tym chroni obiekt  przed aktami sabotażu, dywersji i terroryzmu.

Zabezpieczenie drzwi i okien 

Warto zainstalować także w wysokiej jakości zabezpieczenie obiektu. Odpowiednio skonfigurowany zamek szyfrowy i mechaniczny oraz różnego rodzaju instalacje alarmowe pozwalają skutecznie chronić dostęp do mienia niepowołanym osobom. Warto zamontować je nie tylko w drzwiach, ale również w sejfach i szafkach. Dobrze jest zainwestować także w wysokiej jakości antywłamaniowe drzwi zewnętrzne. 

Sejf 

Aby zabezpieczyć gotówę oraz ważne dokumenty firmowe, warto kupić trudny do sforsowania sejf na pieniądze, który będzie miał wysoką klasę odporności na ogień i włamanie. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich przypadkach geometria kół okaże się przydatna?
W jakich przypadkach geometria kół okaże się przydatna?
Geometria kół, znana również jako geometria kół samochodowych, jest dziedziną techniczną, która zajmuje się ustawianiem i położeniem kół w pojeździe.
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Dolącz do fascynującego świata robotyki! Dowiedz się, jakie komponenty są niezbędne do stworzenia funkcjonalnego robota i odkryj praktyczne porady na temat wyboru odpowiednich części.
Apple umożliwi bezprzewodowe ładowanie pomiędzy urządzeniami
Apple umożliwi bezprzewodowe ładowanie pomiędzy urządzeniami
Bezprzewodowe ładowanie pomiędzy urządzeniami? Apple właśnie opatentowało ten wynalazek.
Ostatnie wpisy