Polecamy

Jak zabezpieczyć mienie firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Od niedawna prowadzisz firmę? Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu mienia na wypadek jego kradzieży, szkody czy utraty. 

Dlaczego ochrona mienia firmy ma takie znaczenie?

Niezależnie od tego, czy jesteś mikro-przedsiębiorcą, czy prowadzisz prężnie działającą firmę, ważne jest ubezpieczenie lokalu oraz odpowiednie zabezpieczenie mienia. Brak właściwej formy ochrony działalności może w przyszłości utrudniać uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela, a w najgorszym wypadku doprowadzić do trwałej utraty mienia i konieczności zawieszenia działalności. Prawidłowa ochrona mienia ma znaczenie nie tylko praktyczne, ale również ze względów prawnych. Pamiętaj o tym, że pracownik może zostać zwolniony z odpowiedzialności za powierzone mienie, jeśli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, zwłaszcza jeśli pracodawca nie zapewnił warunków pozwalających na właściwe zabezpieczenie powierzonego mienia. 

Ochrona lokalu

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej, która zapewnia bezpieczeństwo osób i mienia. Skuteczna ochrona firm pozwala kontrolować ruch osobowy i towarowy, dzięki czemu niepożądane osoby nie będą miały wstępu na teren obiektu. Najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak monitoring i elektroniczna ewidencja aktywności pracowników, sprawiają, że po działaniach personelu zostaje elektroniczny ślad i informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia godzin pracy. Profesjonalna firma ochroniarska może również przeprowadzać obchody po wyznaczonych trasach i wykonywać doraźne patrole interwencyjne. Poza tym chroni obiekt  przed aktami sabotażu, dywersji i terroryzmu.

Zabezpieczenie drzwi i okien 

Warto zainstalować także w wysokiej jakości zabezpieczenie obiektu. Odpowiednio skonfigurowany zamek szyfrowy i mechaniczny oraz różnego rodzaju instalacje alarmowe pozwalają skutecznie chronić dostęp do mienia niepowołanym osobom. Warto zamontować je nie tylko w drzwiach, ale również w sejfach i szafkach. Dobrze jest zainwestować także w wysokiej jakości antywłamaniowe drzwi zewnętrzne. 

Sejf 

Aby zabezpieczyć gotówę oraz ważne dokumenty firmowe, warto kupić trudny do sforsowania sejf na pieniądze, który będzie miał wysoką klasę odporności na ogień i włamanie. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać system Neural Engine w Twoim nowym Mac Pro M2 Ultra?
Jak wykorzystać system Neural Engine w Twoim nowym Mac Pro M2 Ultra?
Odkryj potencjał systemu Neural Engine w Twoim nowym Mac Pro M2 Ultra. Dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać jego funkcje, aby zoptymalizować Twoje wykonanie pracy i podnieść produktywność.
Jak przetransportować niegabarytowe przedmioty?
Jak przetransportować niegabarytowe przedmioty?
Chcesz przewieźć towar wykraczający ponad ustalone wymiary ładunku? Zobacz, jak transportować przedmioty niegabarytowych.
Akumulatory grafenowe – gdzie znajdą zastosowanie?
Akumulatory grafenowe – gdzie znajdą zastosowanie?
Akumulatory grafenowe w Twoim smartfonie? Dowiedz się, gdzie jeszcze zostanie wykorzystany grafen.
Ostatnie wpisy