Polecamy

Disney + w Polsce – kiedy platforma będzie dostępna?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Disney+ to kolejna platforma streamingowa, która już niebawem trafi do Polski. Czy będzie w stanie zagrozić najpopularniejszym wśród polskich widzów Netflixowi i HBO GO? Wiele wskazuje na to, że tak.

Netflix, HBO Max, Disney+, czyli odpowiedź na rosnące zainteresowanie streamingiem

Od kilku lat da się zaobserwować na całym świecie, w tym także w Polsce, trend odchodzenia od tradycyjnej telewizji satelitarnej, która oferuje określony pakiet kanałów w abonamencie. Co więcej: odbieranie takiej telewizji związane jest z koniecznością zawarcia umowy na minimum 2 lata, wyposażenia się w sprzęt, który należy zamontować (antena) itp. 

Tymczasem wystarczy posiadać łącze internetowe, aby stać się użytkownikiem jednej z wielu platform streamingowych, które oferują dostęp do swoich bibliotek w dowolnym momencie w dowolnym miejscu. Nie wymaga to ponoszenia kosztów związanych z najmem dodatkowego sprzętu lub koniecznością instalacji na dachu, lub za oknem anteny – wszystko odbywa się za pośrednictwem internetu. Co ważne, platformy streamingowe nie wiążą swoich użytkowników żadnymi umowami – przeważnie w dowolnym momencie możemy przerwać subskrypcję i nie ponosić z tego tytułu żadnych kar, jak to jest w przypadku umów na telewizję zawieranych na określony czas.

Popularność platform streamingowych kołem napędowym powstawania nowych bibliotek

Międzynarodowy sukces Netflixa spowodował spory przyrost nowych platform streamingowych. W Polsce czerwone N jest dotychczas niekwestionowanym liderem w tym segmencie. Za nim plasuje się HBO GO, które również ma niebawem przejść standaryzację i funkcjonować na całym świecie jako HBO MAX. Coraz większą popularnością cieszą się także Prime Video, Player.pl, ipla.tv i wiele innych.

Disney+ w kolejce po sukces

Dobrą koniunkturę wykorzystać chcą także twórcy platformy Disney+. Już od pewnego czasu głośno mówi się o wejściu tej usługi na polski rynek, jednak jak dotąd nie padły żadne konkretne deklaracje poza tym, że ma do tego dojść jeszcze w tym roku.

Na pojawienie się ofert Disney+ czeka w Polsce wielu widzów, m.in. fani Marvela, Star Wars czy produkcji studia Pixar. Czy będą oni mieli szansę jeszcze w 2021 obejrzeć swoje ulubione filmy w zaciszu własnego domu za pośrednictwem Disney+? Miejmy nadzieję, że okaże się to już niebawem.

Disney+: co to za usługa?

Disney+ to stworzona w 2019 roku w USA usługa streamingu na życzenie. Podlega ona jednostce Direct-to-Consumer, która należy do The Walt Disney Company. W bibliotece serwisu znajdziemy przede wszystkim produkcje własne Walt Disney Studios i Walt Disney Television. Na widzów czeka jednak też bogata oferta produkcji spod znaku Marvela, Star Wars, National Geographic czy Pixar.

W zasobach Disney+ pojawia się coraz większa liczba produkcji dedykowanych, których próżno szukać w innych źródłach. Warto jednak wiedzieć, że grupą docelową, do której kierowane są treści platformy, są rodziny z dziećmi, dlatego nie znajdziemy tam programów typowo dla dorosłych. Takie treści mają być udostępnione za pomocą zintegrowanej usługi „Star”, która w USA przybierze formę odrębnego serwisu.\

Disney+ w Polsce. Ile może kosztować dostęp?

Platformy streamingowe zdobywają swoich klientów nie tylko dzięki dostępnym na nich materiałom oraz temu, że dowolny program możemy obejrzeć w dogodnym czasie. Przede wszystkim kuszą użytkowników atrakcyjnymi cenami – najtańszy pakiet Netflix można nabyć już za niewiele ponad 30 złotych miesięcznie, a koszt HBO to około 25 złotych. W porównaniu do kosztu abonamentu tradycyjnych telewizji kablowych są to naprawdę atrakcyjne warunki. 

Jak będzie w przypadku Disney+? Otóż jak na razie nie mamy żadnych informacji, na ile wyceniona zostałaby usługa dla polskich klientów. Jednak możemy bazować na cenach, jakie funkcjonują w USA. Za Oceanem widzowie korzystający z zasobów Disney+ płacą dokładnie 6,99$ za miesiąc lub w przypadku decyzji o subskrypcji rocznej – 69,99$. Oznacza to, że w przeliczeniu na złotówki koszt miesięcznego użytkowania platformy wynosi około 30 złotych, a roczna subskrypcja – około 300 złotych.

Zdjęcie główne artykułu: Drew Angerer / Staff / Getty Images News / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kamera do nagrywania – czym się wyróżnia?
Kamera do nagrywania – czym się wyróżnia?
Kamera do nagrywania to urządzenie, które służy do rejestrowania obrazu wideo oraz dźwięku. W dzisiejszych czasach, kiedy wszędzie towarzyszą nam smartfony i aparaty fotograficzne, łatwo jest uzyskać prosty film. Jednakże, jeśli chcemy osiągnąć wysoką jakość nagrania, profesjonalną kamerę do nagrywania można uznać za konieczność. Takie urządzenie jak kamera do nagrywania jest produkowana przez wiele firm, a każda z nich stara się wyróżnić na rynku swoimi innowacyjnymi funkcjami i technologiami. Wśród cech, które sprawiają, że kamera do nagrywania się wyróżnia, można wymienić kilka kluczowych.
Akumulatory grafenowe – gdzie znajdą zastosowanie?
Akumulatory grafenowe – gdzie znajdą zastosowanie?
Akumulatory grafenowe w Twoim smartfonie? Dowiedz się, gdzie jeszcze zostanie wykorzystany grafen.
Jak z reklamą dotrzeć do masowego odbiorcy?
Jak z reklamą dotrzeć do masowego odbiorcy?
Reklama to jedno z podstawowych działań marketingowych i wizerunkowych. Jak ją jednak zaprojektować, aby dotarła do masowego odbiorcy? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy