Polecamy

Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prawo, zarówno cywilne, jak i karne, pełne jest różnego rodzaju zawiłości. W wielu przypadkach warto więc zasięgnąć porady adwokata. Jakie konkretnie sytuacje tego wymagają? Podpowiadamy, kiedy warto zwrócić się po pomoc do kancelarii prawnej.

Adwokaci oferują swoim klientom kompleksową pomoc – od porady prawnej aż po reprezentację i obronę w sądzie. Zastanawiasz się, czy Twoja sytuacja wymaga takiej pomocy? Dowiedz się, kiedy warto udać się do kancelarii.

Kim jest adwokat?

Warto zacząć od tego, kim dokładnie jest adwokat oraz czym się zajmuje. Pojęcia takie jak adwokat, prawnik oraz radca prawny często są ze sobą mylone, jednak nie oznaczają tego samego.  Adwokat to prawnik, który ukończył aplikację adwokacką oraz oferuje pomoc prawną w postaci udzielania porad prawnych, sporządzania opinii i aktów prawnych, oraz ma umocowanie do reprezentowania swoich klientów przed sądami i przed organami administracji. Ponadto każdy adwokat wpisany jest na listę adwokatów prowadzoną przez właściwą miejscowo Okręgową Izbę Adwokacką.

Kiedy skorzystać z usług adwokata?

Sporządzanie umów

Bez względu na to, czy odpowiadasz w imieniu własnym jako osoba prywatna, czy też reprezentujesz firmę, pomoc prawnika może okazać się nieoceniona w przypadku sporządzania umów. Dlaczego?

Obecność prawnika podczas sporządzania umowy jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed różnego rodzaju kruczkami oraz lukami prawnymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku aktów notarialnych, na przykład wtedy, kiedy umowa ma dotyczyć nieruchomości. Co więcej, prawnik pomoże Ci także w przypadku umów, których przedmiotem jest przedsiębiorstwo lub jego część, a także wszystkich umów spółek z o.o., akcyjnych, komandytowych oraz komandytowo – akcyjnych. Należy pamiętać, że wszystkie tego typu umowy przyjmują formę notarialną, dlatego też pomoc prawnika jest nie tylko przydatna, ale też obowiązkowa. Więcej informacji znajdziesz na stronie tylewski.pl.

Windykacja

Wsparcie adwokata może okazać się konieczne również podczas procesu windykacji, szczególnie kiedy postępowanie wejdzie na drogę sądową. Na czym polega ten proces?

Jest to nic innego jak odzyskiwanie własności za pomocą zdefiniowanych w przepisach prawa środków. Poprzez zbiór czynności prawnych oraz procesowych wierzyciel osoba mająca prawo do danego świadczenia pieniężnego lub niepieniężnego dochodzi należnych kwot, lub przedmiotów od dłużnika. Często jest to proces długotrwały i skomplikowany, dlatego też warto skorzystać z usług, które oferuje doświadczony adwokat Szczecin jest miastem, w którym z powodzeniem znajdziesz prawników, którzy Ci pomogą.  

W procesie windykacji pomocna może okazać się również strona https://vindicat.pl/gielda-dlugow/

Fot.: Karolina Grabowska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie funkcje powinien mieć aparat?
Jakie funkcje powinien mieć aparat?
Szukasz idealnego aparatu? Sprawdź, jak wybrać doskonałą jakość i funkcjonalność. Postaw na rozwiązania, które posłużą Ci na lata.
Jak zapisać się online na test na COVID-19?
Jak zapisać się online na test na COVID-19?
W jaki sposób zapisać się na test na COVID-19 przez Internet? Poznaj niezbędne informacje.
Jak badania termowizyjne pomagają w zapobieganiu pożarom i przestojom w produkcji?
Jak badania termowizyjne pomagają w zapobieganiu pożarom i przestojom w produkcji?
Dowiedz się, jak termowizja pomaga w prewencji przeciwpożarowej, minimalizując ryzyko przestojów w produkcji przez monitorowanie i wykrywanie anomalii temperaturowych.
Ostatnie wpisy