Polecamy

Wystawy, których nie możesz ominąć!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wszystkich miłośników kultury przygotowaliśmy listę najlepszych wystaw w Polsce, których nie możecie przegapić! W związku z trwającą epidemią zalecamy kontakt z organizatorami wystaw, aby dowiedzieć się więcej o zasadach uczestnictwa w wydarzeniu. Niesamowite doznania artystyczne czekają.

„Kto napisze historię łez?” 

Warszawskie Muzeum nad Wisłą zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej procesowi walki kobiet o swoje prawa – „Kto napisze historię łez?”. To prezentacja dzieł mówiących o relacji płci pięknej z represyjnym prawem. Wystawa odnosi się do obecnego kryzysu aborcyjnego, a jej celem jest wyjęcie tego tematu „spod władzy politycznych klisz” – czytamy na stronie muzeum.

Cała wystawa dostarcza wielu emocji, które mają za zadanie podkreślić doświadczenie ciąży i aborcji. Na wydarzeniu prezentowane są prace odnoszące się do doświadczeń kobiet nie tylko z Polski, lecz także z państw, które niedawno stały się miejscem masowych protestów. Wystawę możemy oglądać do 27 marca 2022 roku.

„Lelewel. Rytownik polski” 

W Muzeum Narodowym w Krakowie warto wybrać się na wystawę „Lelewel. Rytownik polski” poświęconą twórczości graficznej zasłużonego Polaka Joachima Lelewela. Mężczyzna był historykiem, profesorem oraz działaczem politycznym, lecz na wystawie możemy obejrzeć jego dokonania jako rytownika. Tworzył on ilustracje do swoich prac badawczych, lecz przez niesamowity talent jego wizualizacje zostały docenione na szeroką skalę. Z 232 matryc zobaczymy 220 poddanych konserwacji płyt graficznych, są to mapy, przedstawienia monet i medali, ilustracje do pism z dziejów polskich. Wystawę dzieł Joachima Lelewela możemy oglądać do 2 października 2022 roku. 

„Abakanowicz. Totalna”

Miłośnicy twórczości Magdaleny Abakanowicz oraz osoby, które jeszcze nie miały okazji poznać dzieł artystki, mogą nadrobić zaległości w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W galerii można zobaczyć najważniejsze prace, które zostały zgromadzone w ramach wystawy „Abakanowicz. Totalna”. Instytucja posiada aż 53 dzieła artystki, które tworzą łącznie 393 obiekty. Na stronie internetowej muzeum można znaleźć również jej dzieła w 3D. Wystawę dzieł Magdaleny Abakanowicz możemy oglądać do 28 sierpnia 2022. 

„Cosmos Discovery Space Exhibition”

Marzyłeś od dziecka o byciu astronautą? Dzięki Muzeum Nowa Praga w Warszawie masz okazję poznać kosmos i poczuć się jak jego badacz w ramach największej na świecie wystawie kosmonautyki „Cosmos Discovery Space Exhibition”. Niesamowity zbiór eksponatów NASA po raz pierwszy w Polsce. Prawdziwe elementy statków kosmicznych czy stacja orbitalna MIR to tylko niektóre modele czekające na oglądających. Daj się ponieść kosmicznym emocjom i poznaj bliżej dziedzinę kosmonautyki. Wystawę możemy oglądać do 3 lipca 2022 roku. 

„Pod powierzchnią”. Świat ilustracji Joanny Concejo

Galeria Miejska w Gdańsku zaprasza na wystawę ilustracji „Pod powierzchnią” polskiej artystki Joanny Concejo. Niezwykle zmysłowe dzieła zachwycają i uwodzą odbiorców głębokimi przekazami. Artystka maluje świat pod pryzmatem wieloznaczności i często wykorzystuje do tego perspektywę naiwnego dziecka, którego podejście wychodzi poza logikę odbiorcy. Ekspozycja ma na celu ukazanie twórczości artystki w niecodzienny sposób. Wystawę ilustracji Joanny Concejo możemy oglądać do 3 kwietnia 2022 roku.

Zdj. główne: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Folia na okno – czy to lepsze niż klimatyzacja?
Folia na okno – czy to lepsze niż klimatyzacja?
Folia przeciwsłoneczna może być tańszą alternatywą dla klimatyzacji – wybierając ją, nie tracimy na jakości chłodzenia!
Jak wykorzystać pełny potencjał iMaca dla twojej kreatywności: przewodnik użytkownika
Jak wykorzystać pełny potencjał iMaca dla twojej kreatywności: przewodnik użytkownika
Odkryj, jak wykorzystać iMaca do rozwijania swojej kreatywności. Ten przewodnik pomoże Ci opanować narzędzia i funkcje, które pomogą Ci przekształcić twoje pomysły w realne projekty.
Jak wybrać odpowiedni system zabezpieczeń dla twojej nieruchomości – przewodnik
Jak wybrać odpowiedni system zabezpieczeń dla twojej nieruchomości – przewodnik
Zabezpiecz swoją nieruchomość wybierając idealny system zabezpieczeń. Odkryj nasz przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć różne opcje i usługi dostępne na rynku.
Ostatnie wpisy