Polecamy

Podcasty o kulturze, których warto posłuchać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej podcasty stają się dla nas domyślną formą przyswajania nowych informacji. Na platformach do ich słuchania możemy odnaleźć tysiące najróżniejszych propozycji. Tym razem jednak przyjrzymy się podcastom, dzięki którym będziecie mogli wejść w świat kultury. Podpowiadamy, których audycji warto posłuchać.

Podcast – wynalazek dla zabieganych

W ostatnim czasie podcasty przeżywają prawdziwy boom. Co chwilę pojawiają się nowe programy na najróżniejsze tematy. W zasadzie jest ich tyle, że trudno wybrać te najciekawsze. Podcasty mają tę przewagę nad filmami czy tekstem, że nie musimy się na nich skupiać w pełni. Podobnie jak radio, są medium towarzyszącym, dzięki czemu możemy słuchać naszych ulubionych prowadzących podczas pracy czy jazdy autem bez większego ryzyka.

Podcastów jest bardzo dużo, jednak w tym tekście wybraliśmy dla Was te najciekawsze o tematyce kulturalnej. Nie zabraknie audycji o kulturze wyższej, ale i o popkulturze, która jest coraz ważniejszym elementem szeroko rozumianej kultury i sztuki.

Najciekawsze podcasty kulturalne

Jak wspomnieliśmy, podcastów kulturalnych jest bardzo dużo. Oto te, które są naprawdę warte sprawdzenia.

Audycje Kulturalne

Na stronie http://www.audycjekulturalne.pl/ odnajdziecie wiele interesujących audycji o kulturze i nie tylko. Są one przygotowywane przez Narodowe Centrum Kultury, więc o ich jakość merytoryczną nie musicie się martwić. Cykle audycji są przygotowywane przez prawdziwych ekspertów w swoich dziedzinach. My polecamy szczególnie audycję „Piosenka prawdę ci powie”, która przygotowywana jest przez Bartosza Koziczyńskiego z Polskiego Radia i jest podróżą po historii polskiej muzyki. Warto sprawdzić także audycję „Język giętki”, w której to językoznawczyni prof. Katarzyna Kłosińska opowiada historię powstania polskich słów.

Raport o stanie świata

Jeden z najpopularniejszych polskich podcastów, prowadzony przez legendę dziennikarstwa radiowego Dariusza Rosiaka, który do niedawna pracował w Programie III Polskiego Radia. Audycja skupia się na bieżących wydarzeniach z całego świata, również tych kulturalnych. Program jest finansowany w całości przez słuchaczy, co pozwala prowadzącemu zachować pełną niezależność. W ramach tego cyklu w poniedziałki możecie słuchać „Raportu o książkach”, podczas którego dowiecie się, na jakie propozycje książkowe warto zwrócić uwagę.

The A24 Podcast

I na koniec coś dla fanów kina, którzy w dodatku posługują się językiem Shakespeare’a. Podcasty A24 opowiadają o wielu różnych tematach związanych mniej lub bardziej z tematem kina, jednak nie opowiadają o nich dziennikarze lub teoretycy, a prawdziwi ludzie kina. Dla przykładu swoje odcinki w tym podcaście mieli Michael Cera, Jonah Hill, a nawet Martin Scorsese. Dla fanów kinematografii to niemała gratka.

Zdj. główne: Jonathan Velasquez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kamera do nagrywania – czym się wyróżnia?
Kamera do nagrywania – czym się wyróżnia?
Kamera do nagrywania to urządzenie, które służy do rejestrowania obrazu wideo oraz dźwięku. W dzisiejszych czasach, kiedy wszędzie towarzyszą nam smartfony i aparaty fotograficzne, łatwo jest uzyskać prosty film. Jednakże, jeśli chcemy osiągnąć wysoką jakość nagrania, profesjonalną kamerę do nagrywania można uznać za konieczność. Takie urządzenie jak kamera do nagrywania jest produkowana przez wiele firm, a każda z nich stara się wyróżnić na rynku swoimi innowacyjnymi funkcjami i technologiami. Wśród cech, które sprawiają, że kamera do nagrywania się wyróżnia, można wymienić kilka kluczowych.
Rozwiązania IT dla firm
Rozwiązania IT dla firm
Rozwiązania IT i digitalizacja procesów w firmie znacząco usprawnia jej działanie. Dowiedz się więc, jakie technologie wybrać dla swojego biznesu.
Gdzie zastosowanie znajduje druk 3d?
Gdzie zastosowanie znajduje druk 3d?
Druk 3D jest coraz częściej stosowany w różnych gałęziach życia. Gdzie dokładnie?
Ostatnie wpisy