Polecamy

Podcasty o kulturze, których warto posłuchać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej podcasty stają się dla nas domyślną formą przyswajania nowych informacji. Na platformach do ich słuchania możemy odnaleźć tysiące najróżniejszych propozycji. Tym razem jednak przyjrzymy się podcastom, dzięki którym będziecie mogli wejść w świat kultury. Podpowiadamy, których audycji warto posłuchać.

Podcast – wynalazek dla zabieganych

W ostatnim czasie podcasty przeżywają prawdziwy boom. Co chwilę pojawiają się nowe programy na najróżniejsze tematy. W zasadzie jest ich tyle, że trudno wybrać te najciekawsze. Podcasty mają tę przewagę nad filmami czy tekstem, że nie musimy się na nich skupiać w pełni. Podobnie jak radio, są medium towarzyszącym, dzięki czemu możemy słuchać naszych ulubionych prowadzących podczas pracy czy jazdy autem bez większego ryzyka.

Podcastów jest bardzo dużo, jednak w tym tekście wybraliśmy dla Was te najciekawsze o tematyce kulturalnej. Nie zabraknie audycji o kulturze wyższej, ale i o popkulturze, która jest coraz ważniejszym elementem szeroko rozumianej kultury i sztuki.

Najciekawsze podcasty kulturalne

Jak wspomnieliśmy, podcastów kulturalnych jest bardzo dużo. Oto te, które są naprawdę warte sprawdzenia.

Audycje Kulturalne

Na stronie http://www.audycjekulturalne.pl/ odnajdziecie wiele interesujących audycji o kulturze i nie tylko. Są one przygotowywane przez Narodowe Centrum Kultury, więc o ich jakość merytoryczną nie musicie się martwić. Cykle audycji są przygotowywane przez prawdziwych ekspertów w swoich dziedzinach. My polecamy szczególnie audycję „Piosenka prawdę ci powie”, która przygotowywana jest przez Bartosza Koziczyńskiego z Polskiego Radia i jest podróżą po historii polskiej muzyki. Warto sprawdzić także audycję „Język giętki”, w której to językoznawczyni prof. Katarzyna Kłosińska opowiada historię powstania polskich słów.

Raport o stanie świata

Jeden z najpopularniejszych polskich podcastów, prowadzony przez legendę dziennikarstwa radiowego Dariusza Rosiaka, który do niedawna pracował w Programie III Polskiego Radia. Audycja skupia się na bieżących wydarzeniach z całego świata, również tych kulturalnych. Program jest finansowany w całości przez słuchaczy, co pozwala prowadzącemu zachować pełną niezależność. W ramach tego cyklu w poniedziałki możecie słuchać „Raportu o książkach”, podczas którego dowiecie się, na jakie propozycje książkowe warto zwrócić uwagę.

The A24 Podcast

I na koniec coś dla fanów kina, którzy w dodatku posługują się językiem Shakespeare’a. Podcasty A24 opowiadają o wielu różnych tematach związanych mniej lub bardziej z tematem kina, jednak nie opowiadają o nich dziennikarze lub teoretycy, a prawdziwi ludzie kina. Dla przykładu swoje odcinki w tym podcaście mieli Michael Cera, Jonah Hill, a nawet Martin Scorsese. Dla fanów kinematografii to niemała gratka.

Zdj. główne: Jonathan Velasquez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną stację roboczą i terminal komputerowy – przewodnik po personalizacji za pomocą konfiguratora PC
Jak wybrać idealną stację roboczą i terminal komputerowy – przewodnik po personalizacji za pomocą konfiguratora PC
Poznaj tajniki idealnej stacji roboczej i terminala komputerowego. W artykule poruszamy temat personalizacji sprzętu za pomocą konfiguratora PC, pomagając Ci dokonać najlepszego wyboru.
Magik Słów, który Otwiera Nowe Światy, czyli Logopeda Dziecięcy
Magik Słów, który Otwiera Nowe Światy, czyli Logopeda Dziecięcy
W tajemniczym świecie dzieciństwa, logopeda dziecięcy pojawia się jako prawdziwy magik słów, który odblokowuje potencjał językowy najmłodszych.
Polacy wybierają domki letniskowe na wakacje
Polacy wybierają domki letniskowe na wakacje
Polacy zmieniają swoje preferencje podróżnicze. Sprawdź dlaczego!
Ostatnie wpisy