Polecamy

Polacy wybierają domki letniskowe na wakacje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia COVID-19 zmieniła sposób podróżowania. Kolejne lockdowny i ograniczenia w przemieszczaniu się sprawiły, że wielu z nas musiało zmienić swoje plany. Wpływ koronawirusa na wypoczynek widać również w wybieranych przez Polaków miejscach urlopowego pobytu.

Wakacje w domkach letniskowych

Zdecydowana większość Polaków postanowiła zmienić swoje upodobania dotyczące spędzania urlopy. Wpływ na to ma pandemia COVID-19. Według badania IMAS dla KRD aż 62 proc. badanych planowało wyjazd wakacyjny, jednak aż 75 proc. z nich urlop chciało spędzić w kraju. Wyniki badań mają odzwierciedlenie również w rzeczywistości. Nadmorskie kurorty oraz górskie miejscowości przeżywają oblężenie, znalezienie noclegu bez wcześniejszej rezerwacji graniczy z cudem. Polacy coraz rzadziej decydują się na pobyt w hotelach. Chcą ograniczyć kontakt z innymi wczasowiczami, dlatego wybierają inne rozwiązania.

Pandemia spowodowała, że Polacy wybierają na wakacje domki czy nowoczesne glampingi [czyli luksusowe kepmingi – red.]. Właśnie tego typu hotelarstwo rozproszone staje się coraz bardziej popularne – wskazuje w rozmowie z portalem Newseria Biznes Marek Łuczyński. – Bardzo popularne są w tej chwili hotele rodzinne i apartamenty typu studio, z aneksem kuchennym.

Polacy zwracają również coraz większą uwagę na standard w pokoju oraz dopracowanie szczegółów. Mówi o tym Julia Tomicka, właścicielka hotelu butikowego Zatoka Aniołów w Łebie:

Podnosi się standard życia Polaków, a co za tym idzie, mają oni coraz większe oczekiwania dotyczące miejsca, w którym śpią. Goście są zadowoleni, jeśli każdy szczegół jest dopracowany, na przywitanie w pokoju czekają różne souveniry, a z balkonu jest piękny widok. W tym kierunku powinniśmy iść – podnosić klasę i poziom świadczonych usług.

Źródło: newseria.pl

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nowoczesne obrazy na płótnie mogą odmienić wygląd twojego wnętrza?
Jak nowoczesne obrazy na płótnie mogą odmienić wygląd twojego wnętrza?
Odkryj, jak nowoczesne obrazy na płótnie wpływają na atmosferę twojego domu, przekształcając powszednie przestrzenie w wyjątkowe kompozycje.
Antena satelitarna do kampera: Rozrywka i swoboda podczas podróży
Antena satelitarna do kampera: Rozrywka i swoboda podczas podróży
Podróżowanie kamperem to nie tylko możliwość zwiedzania różnych miejsc, ale również okazja do cieszenia się rozrywką i komfortem. Antena satelitarna do kampera staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, które umożliwia odbiór telewizji satelitarnej nawet w najdalszych zakątkach.
Jak automatyzacja procesów biznesowych przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy
Jak automatyzacja procesów biznesowych przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy
Przekonaj się, jak automatyzacja procesów biznesowych pomaga firmom przyspieszyć działania, zredukować błędy, osiągnąć większą efektywność i zasoby, co składa się na oszczędności czasu i pieniędzy.
Ostatnie wpisy