Polecamy

6 sposobów na to, żeby taniej zabookować hotel

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże są nieodłączną częścią naszego życia. Wakacje, wyjazdy służbowe, wypady na weekend – każdy z nas chociaż raz znalazł się w sytuacji, w której musiał znaleźć miejsce tymczasowego pobytu. Przygotowaliśmy 6 sposobów na znalezienie hotelu w najniższych cenach!  

Korzystaj z trybu incognito 

Przy standardowym wyszukiwaniu po otworzeniu każdej z witryn internetowych przeglądarka zapisuje tzw. ciasteczka (pliki cookie). Dzięki temu algorytmy analizują nasze najczęstsze wyszukiwania i wykorzystują je do generowania reklam na podstawie naszych zainteresowań. Niektóre strony oferujące noclegi korzystają z informacji o tym, jakie kierunki są najczęściej wyszukiwane i podnoszą ceny ofert. Jeśli włączysz tryb incognito, będziesz w stanie znaleźć różne propozycje o wiele taniej. 

Korzystaj z wyszukiwarek i porównywarek 

Obecnie w internecie znajdziemy masę wyszukiwarek i porównywarek hoteli, takich jak Trivago, Booking.com czy Momondo. Po wpisaniu miasta, do którego chcemy się udać, a także szczegółów hotelu, jaki nas interesuje, otrzymamy listę miejsc spełniających nasze kryteria. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także to, że możemy sortować oferty według cen. 

Rezerwuj wcześniej i unikaj najczęściej wybieranych terminów 

Jeśli planujesz wyjazd prywatny i nie ograniczają Cię z góry narzucone ramy czasowe, postaw na elastyczność. Zaplanuj swoją podróż wcześniej i sprawdź ceny noclegów w różnych terminach. Czasem nawet jeden czy dwa dni różnicy potrafią kolosalnie wpłynąć na cenę za dokładnie taki sam czas oraz to samo miejsce pobytu. Ponadto, jeśli zależy Ci na niskich cenach – unikaj wyjazdów w popularnych terminach takich jak wakacje, święta czy ferie. Wówczas ceny pobytów są automatycznie znacznie wyższe. 

Korzystaj z cashbacków 

Opcja cashback zawitała do Polski stosunkowo niedawno i cieszy się coraz większą popularnością wśród wszystkich fanów oszczędzania. Jak to działa? Instalujemy wybraną przez nas  wtyczkę w przeglądarce, a przy dowolnych zakupach online aplikacja informuje nas o tym, ile pieniędzy wróci na nasze konto. Wtyczki te współpracują również z wyszukiwarkami hoteli, dlatego warto pobrać jedną z nich i cieszyć się gwarantowanym zwrotem pieniędzy. Przykładowe wtyczki, na jakie można się zdecydować, to m.in. LetyShops czy Tipli. 

Oferty last minute 

Ta pozycja zdecydowanie przeznaczona jest dla osób, które lubią ryzyko. Bookowanie hoteli z oferty last minute polega na zajmowaniu niewykupionych miejsc najczęściej z dnia na dzień. Pomaga nam to zaoszczędzić pieniądze na rabatach oferowanych przez hotele, którym zależy na sprzedaży możliwie największej liczby miejsc. Dlatego, jeśli lubisz spontaniczne wyjazdy lub nie boisz się ryzyka, śmiało postaw na oferty last minute. 

Social travelling 

Ostatnią pozycją na naszej liście jest coraz częściej wybierany przez fanów podróży social travelling. Chociaż każdy z nas uwielbia przytulne hotelowe apartamenty, warto zapoznać się z tą interesującą alternatywą. Social travelling polega na wynajmowaniu prywatnych pokojów lub całych mieszkań na doby. Gdy wynajmujemy mieszkanie u osoby prywatnej, czekają nas niższe koszty niż podczas zakwaterowania w hotelu. Wybór tej opcji szczególnie polecamy w przypadku wyjazdów rodzinnych, kiedy w grę wchodzi wynajem noclegu dla kilku osób, co jest niemałym wydatkiem.

Zdj. główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*