Polecamy

Nowoczesne urządzenia do przeróbki ubrań

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiele mówi się w obecnych czasach o ekologii, ruchu zero waste oraz minimalizmie. Niestety większość produkowanych w ciągu roku ubrań trafia na wysypisko śmieci już w kilka miesięcy po zakupie. Dzieje się tak przez nieprzemyślane zakupy, słabą jakość materiałów i wykonania ubrań oraz coraz mniej uniwersalne trendy w modzie. Jak przerabiać ubrania, żeby  móc nosić je dłużej? Poznaj nowoczesne urządzenia do przeróbki ubrań. 

Hafciarka – sposób na odmienienie ubrań i zamaskowanie dziur

Jeśli Twoja ulubiona bluzka wyszła z mody lub niestety pojawiła się w niej dziura, możesz za pomocą hafciarki wyszyć na niej niezwykłe wzory. Mogą to być kolorowe kwiaty, ptaki, motyw z kreskówki lub napis. Cokolwiek sobie zamarzysz, możliwości hafciarki zależą właściwie tylko od jej modelu. Bardziej podstawowe warianty będą miały automatycznie wgrane wzory, które mogą tworzyć, jednak obecnie na rynku dostępne są też hafciarki komputerowe, które łączą się z innymi urządzeniami i pobierają z nich grafiki przez WiFi lub Bluetooth. To wspaniały sposób na przerobienie prostych i nudnych ubrań, a także na zamaskowanie plam, które nie zeszły w praniu, dziur lub oczek w materiale. Dzięki wyhaftowaniu w tym miejscu nawet niewielkiej grafiki, problem się rozwiązuje, a Ty dalej możesz nosić swoje ulubione ubrania. 

Zmiana rozmiaru lub długości ubrań

Ćwiczenia i dieta zaczęły przynosić skutki, na wadze widzisz coraz mniejszy numer, ale wszystkie ubrania z szafy okazują się być za duże? Za duże ubrania rzadko kiedy wyglądają estetycznie, więc to zrozumiałe, że każdy, kto może pochwalić się nową sylwetką, chce eksponować ją w dopasowanych ciuchach. Nie musisz jednak wyrzucać za dużych ubrań. Możesz wszyć je i tym samym zmniejszyć ich rozmiar. Singer maszyny do szycia to jedna z najbardziej kultowych firm produkujących urządzenia szwalnicze. Nowoczesne maszyny tej marki mają bardzo wiele funkcji i są bardzo łatwe w obsłudze. Dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w krawiectwie, doskonały będzie model Singer 8280, która ma wszystkie potrzebne programy, jest niedroga i nada się zarówno do wszywania, jak i na przykład skracania ubrań. Jeśli chcesz skrócić sobie spódnicę lub nogawkę spodni, taka maszyna nada się do tego doskonale.   

Maszyny do szycia ubrań od zera

Maszyny do szycia są różne, mają różne funkcje, zastosowania i możliwości. Niektóre modele nadają się bardziej do przeróbek, inne lepsze będą do szycia ubrań od podstaw. Nie musisz jednak pozbywać się starych ciuchów. Z materiałów, które z nich pozyskasz, możesz uszyć wspaniałe rzeczy. Jeśli coś w Twojej szafie jest już od dawna nie modne lub ma za mały rozmiar, możesz rozpruć ubranie i z samego materiału uszyć sobie coś nowego, co będziesz nosić przez kolejnych kilka lat. Takiego projektu nie wykonasz jednak bez maszyny do szycia. Szycie ręczne jest zbyt nieidealne i pracochłonne, by tworzyć całe kreacje tylko za pomocą igły i nitki. 

Szycie to bardzo przydatna umiejętność, a przy okazji ciekawa pasja. Choć wydaje się to trudne i skomplikowane. uszycie bluzki, spodni czy sukienki może być naprawdę szybkie i przyjemne. Do przeróbek ubrań podchodź, jak do zabawy i hobby, a przy okazji zaoszczędzisz pieniądze na nowe ciuchy i ochronisz przyrodę. Warto szukać ekologicznych, a przy okazji przyjemnych rozwiązań, a takie właśnie jest szycie. 

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić własne presety w Lightroomie
Jak zrobić własne presety w Lightroomie
Poznaj dokładnie jedną z przydatnych funkcji w programie Adobe Lightroom CC, który jest pewnego rodzaju podstawą świetnej fotografii.
Jak stworzyć nowoczesne biuro?
Jak stworzyć nowoczesne biuro?
Chcesz stworzyć przyjazną i komfortową przestrzeń do pracy dla swoich pracowników? Zobacz, w jaki sposób zaaranżować nowoczesne biuro i jakie gadżety oraz sprzęty powinny się w nim znaleźć, by spełnić potrzeby wszystkich zatrudnionych!
Jak wybrać odpowiedni pakiet usług dla swojej strony internetowej: poradnik dla początkujących
Jak wybrać odpowiedni pakiet usług dla swojej strony internetowej: poradnik dla początkujących
Odkryj, jak efektywnie dobierać pakiety usług do potrzeb Twojej strony internetowej. Artykuł pomoże Ci zrozumieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie błędy unikać.
Ostatnie wpisy