Polecamy

Jakie funkcje ma MacBook Pro?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Apple to firma, która stara się odpowiadać na potrzeby swoich klientów. Nowy model MacBook Pro to produkt, którego zadaniem jest jeszcze skuteczniejsze dopasowywanie do użytkowników rozwiązań technologicznych. Sprawdź, czy będzie idealny również dla Ciebie.

Nowe funkcje Poczty

Apple MacBook Pro oferuje Ci kilka całkiem nowych funkcji, które będzie mógł wykorzystać podczas używania poczty. Jedną z nich jest możliwość cofnięcia wysłania wiadomości. Tego typu rozwiązania były do tej pory dostępne wyłącznie w komunikatorach internetowych – od dziś znajdują się również na Twojej skrzynce mailowej. Inną ciekawą funkcją jest możliwość zaplanowania czasu wysłania maila, a także ustawienia przypomnienia o konieczności naniesienia poprawek. Poczta będzie również podsuwać Ci treści, które ostatnio wykorzystywałeś (linki, dokumenty i pliki). Tego typu rozwiązanie może ułatwić Ci komunikację i przyspieszyć proces tworzenia i wysyłania maili.

Nowe funkcje Spotlight

MacBook Pro rozwija również funkcje Spotlight. Udoskonalone zostało między innymi wysyłanie obrazów, korzystanie z funkcji „tekst na żywo”, służącej do wyszukiwania rzeczywistego tekstu na obrazach, a także szybkie funkcje (między innymi opcje zegara). Wprowadzone rozwiązania mogą ułatwić Ci wykonywanie codziennych czynności, budowanie mediów społecznościowych i korzystanie z Internetu.

Nowe funkcje Safari

Kolejnym zaktualizowanym obszarem w MacBook Pro jest przeglądarka Safari. Obecnie jest to najszybsza przeglądarka na świecie, która doskonale chroni prywatność swoich użytkowników. Aktualizacji uległy między innymi klucze, którymi szyfrowane są wyszukiwane treści. Dzięki temu logowania, surfowanie po Internecie czy korzystanie z aplikacji jest jeszcze bezpieczniejsze. Ulepszenie chroni Cię także przed przypadkowym wyciekiem danych oraz phishingiem.

Nowe funkcje Wiadomości

MacBook Pro wprowadza zmiany także w Wiadomościach. Od teraz możesz wysyłać zaproszenia do współpracy przy różnego rodzaju projektach również w innych aplikacjach. Rozwiązanie obejmuje między innymi takie aplikacje jak Keynote, Numbers, Pages oraz Notatki. Inną funkcją wprowadzoną w Wiadomościach jest możliwość cofnięcia ostatnio wysłanej wiadomości (masz na to dwie minuty) oraz edytowania jej (masz na to kwadrans). 

Nowe funkcje Kamery Continuity

Zmiany zobaczysz również podczas pracy z Kamerą Continuity. W trakcie rozmowy wideo będzie mógł używać swoje iPhone’a w roli bezprzewodowej kamery internetowej. Może to znacząco ułatwić Ci pracę i ograniczyć liczbę sprzętów, których potrzebujesz. Dodatkowo, dzięki wprowadzonym zmianom, możliwe będzi ejednoczeste korzystanie z widoku blatu do udostępniania Twojego biurka oraz streamowanie Twojej twarzy.

Nowe funkcje FaceTime

Ulepszenie FaceTime, które wprowadza MacBook Pro, to przede wszystkim przekazywanie połączenia między urządzeniami – na przykład między iPhonem i MacBookiem Pro. Ta funkcja może okazać się niezwykle przydatna, jeżeli bierzesz udział w szkoleniach lub zajęciach online, ale musisz w ich czasie przemieszczać się, na przykład między domem a stacjonarną pracą.

Zdjęcie główne: pexels.com/veeterzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*