Polecamy
Jak utrzymać czystość w dużych pomieszczeniach?
Dom

Jak utrzymać czystość w dużych pomieszczeniach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sprzątanie dużych powierzchni, a także utrzymanie w ich tej czystości bywa trudnym i męczącym obowiązkiem. Jak ułatwić sobie pracę i skuteczne utrzymać porządek na dużych przestrzeniach? 

Organizacja salonu 

Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Oprócz nas najczęściej bywają tam również nasi goście, dlatego warto zadbać o porządek w tym miejscu. Pomocne może  się okazać sprawna i przemyślana organizacja salonu. Im więcej pojawi się w nim schowków, szuflad, półek, szuflad i regałów, tym łatwiej będzie tam utrzymać codzienny porządek. Wystarczy odkładać pod koniec dnia wszystkie rzeczy na swoje miejsce. Co więcej, im mniej rzeczy będzie umieszczonych na wierzchu tym szybciej i łatwiej będzie zetrzeć z powierzchni zalegający kurz czy brud. Warto pamiętać, by wycierać półki od najwyżej umieszczonej do najniższej. W utrzymaniu porządku w salonie pomaga także systematycznie odkurzanie, które powinno się wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.

Czystość w sypialni 

Pozornie mogłoby się wydawać, że sypialnia jest z tych pomieszczeń, które brudzimy najrzadziej. Niestety rzeczywistość pokazuje, że często jest zupełnie inaczej. Sypialnia to jedno z tych pomieszczeń, które w mieszkaniu może spełniać kilka funkcji, gdyż nie tylko tam  śpimy, ale często również malujemy się, jemy, oglądamy telewizję, czytamy książki czy robimy trening. Z tego właśnie względu o czystość w sypialni należy dbać regularnie. Co więcej, osiadający w niej kurz może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i pogarszać jakość snu. Systematycznie odkurzanie sypialni to podstawa dobrej jakości powietrza, szczególnie w przypadku osób zmagających się z astmą czy reakcjami alergicznymi. Do utrzymania w niej higieny warto zainwestować w profesjonalne wyposażenie do sprzątania, które oferuje Sklep Higiena.NET. Sprawdzone płyny, ręczniki papierowe, dozowniki czy sprzęt sprzątający pomogą w łatwy i skuteczny sposób oczyścić całe pomieszczenie.

Porządek w kuchni 

Kolejnym pomieszczeniem, które w dużym rozmiarze jest szczególnie trudne do utrzymania w czystości, jest kuchnia. To właśnie tam przestrzeń brudzi się najszybciej, zwłaszcza jeśli korzystamy z niej codziennie. W higienie kuchni istotne jest właściwe dobranie środków chemicznych oraz systematyczność sprzątania. Gotowanie potrafi w krótkim czasie ubrudzić niemal całą kuchnię. Istotne jest. by nie zostawiać tego brudu na później, a posprzątać go od razu po zakończeniu gotowania. Czasem pozostawienie nieposprzątanej kuchni choćby na godzinę sprawia, że doprowadzenie jej do ładu zabiera niemal dwa razy więcej czasu, niż normalnie. Brudne plamy z jedzenia czy tłuszczu szybko wysychają, dlatego warto od razu przetrzeć je wilgotną szmatką, tak by nie zdążyły pozostawić żadnego śladu na blacie czy płytkach. 

Fot.: Everdrop/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skok spadochronowy w tandemie – co warto wiedzieć przed skokiem?
Skok spadochronowy w tandemie – co warto wiedzieć przed skokiem?
Zanim zdecydujesz się na taki skok, warto wiedzieć kilka rzeczy, aby poczuć się bezpiecznie i swobodnie w powietrzu.
Jakie urządzenia mają wpływ na dobrą komunikację wewnętrzną w firmie?
Jakie urządzenia mają wpływ na dobrą komunikację wewnętrzną w firmie?
Na jakie rozwiązania warto postawić, aby poprawić komunikację wewnętrzną w firmie? Podpowiadamy!
Antena satelitarna do kampera: Rozrywka i swoboda podczas podróży
Antena satelitarna do kampera: Rozrywka i swoboda podczas podróży
Podróżowanie kamperem to nie tylko możliwość zwiedzania różnych miejsc, ale również okazja do cieszenia się rozrywką i komfortem. Antena satelitarna do kampera staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, które umożliwia odbiór telewizji satelitarnej nawet w najdalszych zakątkach.
Ostatnie wpisy