Polecamy

Sprzęt do obserwacji zwierząt – co oferuje współczesna technologia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zajmujesz się leśnictwem, lubisz polowania lub obserwacje zwierząt w ich naturalnym środowisku to Twoja pasja? Przeczytaj, w jaki sprzęt myśliwski warto się zaopatrzyć. 

Współczesna technologia oferuje wiele różnych rozwiązań, jeśli chodzi o obserwację zwierząt za dnia i nocą. Profesjonalny sklep myśliwski ma na wyposażeniu zarówno urządzenia noktowizyjne umożliwiające prowadzenie obserwacji w trudnych warunkach oświetleniowych, jak i termowizory obserwacyjne różnego rodzaju. 

Termowizory obserwacyjne

Termowizory to specjalistyczne urządzenia pozwalające na obserwowanie wszystkich żywych organizmów w warunkach pozbawionych światła. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość wyświetlacza, średnicę soczewki, a także możliwość korekcji dioptrii. Profesjonalne urządzenia są oparte o czujnik nowej generacji pozwalający na przesyłanie niezwykle szczegółowego obrazu na całym dystansie działania, a także posiadają zwiększony zakres detekcji.

Kamery, lornetki i monokulary termowizyjne

Kamery termowizyjne umożliwiają polowanie i obserwowanie zwierząt w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Dobrze jest zainwestować w urządzenia wodoszczelne i pyłoszczelne, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o łatwe uszkodzenie sprzętu w terenie. Decydując się na zakup kamery termowizyjnej, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry bezpośrednio przekładające się na jakość obrazu, takie jak rozdzielczość czy powiększenie optyczne oraz cyfrowe. Ważny jest również dystans detekcji oraz niewielkie gabaryty urządzenia, które sprawiają, że jest one łatwiejsze do transportu wraz z innym sprzętem. 

Iluminatory podczerwieni

Sztuka łowiecka często wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, w tym również kompaktowych iluminatorów podczerwieni, które są kompatybilne z innymi cyfrowymi urządzeniami noktowizyjnymi oraz różnego rodzaju sprzętem pracującym w podczerwieni. Przy zakupie iluminatorów zwróć uwagę na możliwość regulowania zasięgu, moc urządzenia, a także obecność dodatkowych uchwytów umożliwiających montaż iluminatora np. na broni czy monokularach.

Uniwersalne kamery noktowizyjne

Kamery noktowizyjne to urządzenia optoelektroniczne umożliwiające rejestrowanie zwierzyny w słabych warunkach oświetleniowych. Kamera pozwala wzmocnić rozproszone światło, dzięki czemu może je zarejestrować ludzkie oko. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w funkcję nagrywania oraz dają możliwość natychmiastowego streamingu, co ułatwia późniejszą analizę sporządzonych nagrań.

Fot,: Eric Mclean/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Olej silnikowy samochodowy – jakie funkcje spełnia?
Olej silnikowy samochodowy – jakie funkcje spełnia?
Pełni wiele kluczowych funkcji, które mają ogromny wpływ na wydajność, trwałość i zużycie silnika.
Kosiarka samojezdna – co to jest?
Kosiarka samojezdna – co to jest?
Co to jest kosiarka samojezdna i kiedy ją warto użyć?
Jak wybrać zestaw do nauki robotyki dla początkujących?
Jak wybrać zestaw do nauki robotyki dla początkujących?
Przewodnik zapewniający wsparcie w wyborze zestawu do nauki robotyki. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby zestaw był dostosowany do umiejętności i potrzeb początkującego.
Ostatnie wpisy