Polecamy

Serwisowanie auta

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tak jak ty powinieneś badać się regularnie, tak i twój samochód potrzebuje regularnego serwisu. Twoja maszyna nie jest niezniszczalna, zwłaszcza gdy już liczy sobie kilkanaście lat.  Zobacz, jak powinno wyglądać serwisowanie samochodu. 

Przegląd auta

Zalecane jest przez producentów samochodów osobowych, aby wykonywać przegląd pojazdu co 15-20 tysiące przebytych kilometrów lub chociaż raz w roku, gdy nie osiągasz takich przebiegów. Taki serwis najczęściej obejmuje: 

  • wymianę: most iveco, olej silnikowy oraz filtr, wycieraczki przednie czy filtr kabinowy układu klimatyzacji; 
  • kontrolę: zawieszenia, hamulców, stanu płynów, opon, świec zapłonowych, pasków rozrządu; 
  • konserwacje: zawiasów, zamków i zacisków hamulcowych; 
  • regulację: luzów zaworowych lub hamulca postojowego.

Wycieraczki, filtr paliwa oraz olej warto wymienić jesienią, ponieważ zimą będą one narażone na większą eksploatację. Za to wiosną zaleca się wymieniać filtr kabinowy. W ramach serwisu pojazdu twój mechanik powinien wymienić: filtr paliwa, płyn hamulcowy orz filtr powietrza. Jako właściciel pojazdu musisz pamiętać także, aby raz na dwa lata wykonać kompleksowy serwis klimatyzacji wraz z odgrzybieniem całego układu. 

Płyn chłodniczy natomiast okresowo wymieniaj co 3-5 lat. Jego regularna wymiana może przedłużyć trwałość chłodnicy bądź pompy wodnej. Akumulator także wymienia się średnio co 5 lat.

Przygotowując się do dłuższego wyjazdu, nie zapomnij odpowiednio przygotować także swojego auta. Jest to idealny moment, aby skontrolować stan pojazdu oraz aby dokupić odpowiednie akcesoria jak na przykład bagażnik samochodowy dostępny na stronie sklepu Amos. Przy zakupie boxa samochodowego na stronie https://sklepamos.pl/ otrzymasz 10% rabatu na koszyk z kodem Box500.

Profesjonalny serwis samochodu

Zwróć uwagę na to, że jedne podzespoły w samochodzie zużywają się częściej, a inne rzadziej. Mnóstwo czynników ma wpływ na zniszczenie lub uszkodzenie wybranych części. Są nimi na przykład: sposób eksploatacji, warunki atmosferyczne czy jakość zainstalowanej części. Właśnie dlatego bardzo ciężko określić częstotliwość serwisu wybranych podzespołów w aucie. Niektóre usługi, jak wymiana sprzęgła czy naprawa szyb samochodowych, są wykonywane tylko w nagłych przypadkach, gdy dalsze użytkowanie samochodu jest niemożliwe i niebezpieczne.

Jednak pamiętaj, nawet z pozoru dobrze działające auto powinno raz w roku znaleźć się na obowiązkowym przeglądzie na stacji kontroli pojazdów. Tam specjaliści powiedzą ci, które części lub podzespoły należy wymienić, lub naprawić. Serwisowanie auta zawsze wykonuj u specjalisty, który prowadzi warsztat samochodowy Wrocław to miasto, w którym znajdziesz wiele zaufanych warsztatów. 

Fot.: Nina Mercado/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawdzić, czy studio tatuażu jest bezpieczne?
Jak sprawdzić, czy studio tatuażu jest bezpieczne?
Salon tatuażu musi być bezpieczny, aby ozdobienie skóry nie zakończyło się wizytą na pogotowiu z ostrym zakażeniem. Jak to sprawdzić?
Jak zaprojektować przestrzeń do pracy w domu?
Jak zaprojektować przestrzeń do pracy w domu?
Praca zdalna stała się normą w ostatnim czasie, a z nią potrzeba stworzenia odpowiedniej przestrzeni do pracy w domu. W artykule przedstawimy wskazówki dotyczące projektowania i urządzania funkcjonalnej i inspirującej strefy pracy w domu.
Elementy przydatne przy załadunku towaru
Elementy przydatne przy załadunku towaru
Prowadzisz produkcję dużych i ciężkich do transportu przedmiotów? A może magazynujesz je i musisz relokować? Sprawdź, jakie urządzenia i akcesoria mogą okazać się przydatne w Twojej pracy.
Ostatnie wpisy