Polecamy

Jakie oprogramowanie warto mieć w firmie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy ułatwiają różnego rodzaju technologie. Jakie oprogramowania warto więc mieć w swojej firmie? Przedstawiamy naszą listę trzech niezbędnych oprogramowań, dzięki którym zarządzanie biznesem będzie znacznie sprawniejsze.

ERP – podstawa każdego przedsiębiorcy

Jednym z najważniejszych oprogramowań, które koniecznie powinno znaleźć się w Twojej firmie, jest oczywiście oprogramowanie ERP, czyli z angielskiego Enterprise Resources Planning. Oprogramowanie to służy do kompleksowego zarządzania Twoją firmą, dzięki czemu ułatwi kontrolę nad wszystkimi zachodzącymi w niej procesami. Możesz także w jednym miejscu mieć całą bazę danych oraz kontrolować pracę wszystkich działów w Twojej firmie. Co więcej, większość systemów ERP można dopasować do własnych potrzeb – personalizacja oprogramowania pozwoli Ci na jeszcze efektywniejsze zarządzanie firmą. Ponadto dostęp do niezbędnych informacji mają wszystkie zatrudnione osoby, co również jest sporym ułatwieniem.

Business Intelligence, czyli BI

W każdej firmie powinno znaleźć się również oprogramowanie BI, czyli Business Intelligence. Jest to nic innego jak oprogramowanie wspomagające wszelkie decyzje biznesowe. Jak to działa? Oprogramowanie gromadzi dane z różnego rodzaju statystyk, a następnie przeprowadza dokładną analizę zgromadzonych danych. Dzięki temu możesz korzystać z bardzo dokładnych, a jednocześnie przystępnych raportów, które pomogą Ci podjąć właściwe decyzje dotyczące Twojej firmy i jej rozwoju.  Co więcej, oprogramowanie BI możesz z powodzeniem połączyć z ERP, dzięki czemu prowadzenie biznesu będzie sprawniejsze i skuteczniejsze. 

ePracownik

Bardzo przydatnym oprogramowaniem, które przyda się w znaczącej większości firm, jest także ePracownik. Jest to nowoczesny portal pracowniczy z dostępem do kadr. W programie masz dostęp do danych każdego z pracowników, informacji o urlopach i zwolnieniach, grafiku na konkretne dni, informacji na temat przydziału odzieży roboczej, o ile taka jest używana, uprawnień kwalifikacyjnych oraz odcinków płacowych. Dzięki takiemu oprogramowaniu każdy z Twoich pracowników będzie miał w pełni bezpieczny oraz wygodny dostęp do wszelkich potrzebnych danych, co dodatkowo usprawni przebieg procesów zachodzących w firmie. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Lukas

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*