Polecamy

Scrapbooking – co to jest?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz sposobu na nowe hobby, które możesz wykonywać w swoim domu? Co powiesz na ozdabianie albumów i książek? Sprawdź, na czym polega scrapbooking!

Scrapbooking – skąd pochodzi i co to jest?

Za ojczyznę tej techniki uznaje się Stany Zjednoczone, które spopularyzowały artystyczne ozdabianie okładek. To w tym kraju otworzył się pierwszy na świecie sklep, w którym można było nabyć niezbędne elementy do wykonywania tej techniki. Miało to miejsce w 1981 roku, sklep Keeping Memories Alive działa do dziś. Jednak czym dokładnie jest ta technika? Mówiąc najbardziej ogólnie, scrapbooking to artystyczne ozdabianie kartek różnymi elementami. Mogą to być wycinki gazet, pocztówki, zasuszone kwiaty, guziki czy znaczki pocztowe. Cała sztuka nie jest aż tak skomplikowana, jako mogłaby wskazywać na to nazwa.

Jak zacząć przygodę ze scrapbookingiem?

Żeby zacząć przygodę z ozdabianiem za pomocą wycinków, tak naprawdę wystarczy tylko chęć. Resztę potrzebnych elementów znajdziesz w swoim otoczeniu. Sprawdź w szufladach i szafkach, czy nie masz starych zdjęć gazet i innych elementów, które będzie można przykleić na kartkę. Poza tym wystarczą Ci na początek tylko klej i nożyczki. Z takim zestawem możesz rozpocząć przygodę z ozdabianiem kartek.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O co chodzi z tym bitcoinem? Wszystko, co musisz wiedzieć
O co chodzi z tym bitcoinem? Wszystko, co musisz wiedzieć
Bitcoin – jak działa najpopularniejsza w tym momencie kryptowaluta? Jak ją zdobyć, płacić za jej pomocą oraz czy jej kopanie dalej jest opłacalne?
Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata?
Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata?
Dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczna może być pomoc adwokata.
Jakie funkcje powinien mieć aparat?
Jakie funkcje powinien mieć aparat?
Szukasz idealnego aparatu? Sprawdź, jak wybrać doskonałą jakość i funkcjonalność. Postaw na rozwiązania, które posłużą Ci na lata.
Ostatnie wpisy