Polecamy

Scrapbooking – co to jest?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz sposobu na nowe hobby, które możesz wykonywać w swoim domu? Co powiesz na ozdabianie albumów i książek? Sprawdź, na czym polega scrapbooking!

Scrapbooking – skąd pochodzi i co to jest?

Za ojczyznę tej techniki uznaje się Stany Zjednoczone, które spopularyzowały artystyczne ozdabianie okładek. To w tym kraju otworzył się pierwszy na świecie sklep, w którym można było nabyć niezbędne elementy do wykonywania tej techniki. Miało to miejsce w 1981 roku, sklep Keeping Memories Alive działa do dziś. Jednak czym dokładnie jest ta technika? Mówiąc najbardziej ogólnie, scrapbooking to artystyczne ozdabianie kartek różnymi elementami. Mogą to być wycinki gazet, pocztówki, zasuszone kwiaty, guziki czy znaczki pocztowe. Cała sztuka nie jest aż tak skomplikowana, jako mogłaby wskazywać na to nazwa.

Jak zacząć przygodę ze scrapbookingiem?

Żeby zacząć przygodę z ozdabianiem za pomocą wycinków, tak naprawdę wystarczy tylko chęć. Resztę potrzebnych elementów znajdziesz w swoim otoczeniu. Sprawdź w szufladach i szafkach, czy nie masz starych zdjęć gazet i innych elementów, które będzie można przykleić na kartkę. Poza tym wystarczą Ci na początek tylko klej i nożyczki. Z takim zestawem możesz rozpocząć przygodę z ozdabianiem kartek.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przekaźniki a bezpieczeństwo elektryczne – najważniejsze informacje
Przekaźniki a bezpieczeństwo elektryczne – najważniejsze informacje
Przekaźniki odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa elektrycznego w różnych aplikacjach.
Jak technologia ułatwia mycie podłóg?
Jak technologia ułatwia mycie podłóg?
Mycie podłóg kojarzy się zazwyczaj z przykrym obowiązkiem. Jednak możesz go sobie znacząco ułatwić. Podpowiadamy, jakie nowe technologie i sprzęty pomogą Ci zadać o czystą podłogę w łatwy i przyjemny sposób.
Nowoczesne gadżety dla survivalowca
Nowoczesne gadżety dla survivalowca
Podpowiadamy, jaki sprzęt może Ci się przydać podczas survivalu.
Ostatnie wpisy