Polecamy

Nowoczesne gadżety dla survivalowca

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Uprawianie survivalu wymaga rozsądku, umiejętności i dobrego przygotowania. Wyruszając na wyprawę, upewnij się, że masz ze sobą niezawodny sprzęt. 

Dni spędzone na szlaku i w dziczy mogą być ekscytującym przeżyciem, pod warunkiem że zachowuje się ostrożność. Żaden sprzęt nie jest w stanie zastąpić umiejętności, ale użyty z rozmysłem ułatwi m.in. rozbicie obozu, rozpalenie ogniska czy zastawienie pułapki. Wybierając ekwipunek do survivalu, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na użyteczność i trwałość sprzętu, a nie jego walory estetyczne. Warto inwestować w lepszej jakości odzież i ekwipunek, tak, aby posłużył na lata i był dostosowany do różnych warunków pogodowych. Sprzęt do różnych form terenowej aktywności nie powinien stanowić balastu podczas podróży, dlatego warto wybierać urządzenia lekkie i wielofunkcyjne.

Nóż składany

Nóż to najbardziej użyteczne narzędzie survivalowe, dzięki któremu możesz obrabiać dostępny w terenie materiał i konstruować z niego rozmaite rzeczy. Z pewnością przyda się do różnego rodzaju prac obozowych. Wybierając nóż, upewnij się, że będzie się nadawał do ponownego naostrzenia. Dobrze, jeśli rękojeść jest wykonana z tworzywa pozwalającego na wygodny chwyt noża nawet na mrozie. Warto wybierać model składany, ponieważ będzie bezpieczniejszy do noszenia w kieszeni i zajmie mniej miejsca.

Multitool

To wielofunkcyjne urządzenie sprawdzi się zarówno w warsztacie, podczas wyprawy na ryby, jak i w głuszy. W zależności od modelu zawiera w sobie m.in. kombinerki, przecinak do drutu, otwieracz do puszek, śrubokręt i pilnik. Gadżet może okazać się niezawodny podczas ćwiczenia się w sztuce przetrwania.

Latarka taktyczna

Porządna latarka przyda się w każdym obozie. Warto zainwestować w model odporny na niekorzystne czynniki z otoczenia, takie jak np. skrajne temperatury, woda czy wstrząsy. Najlepsze modele posiadają regulację natężenia światła i wskazują poziom naładowania akumulatorów. Latarka to niezbędny gadżet, który przyda się zarówno w nocy na szlaku, jak i w roli awaryjnego źródła światła w domu.

Lornetka

Niezbędnym gadżetem do obserwacji ptaków czy terenu polowania jest lornetka. Jeśli zdecydujesz się na zakup, upewnij się, że urządzenie posiada wysoką rozdzielczość, duży zasięg i uszczelnienie gwarantujące wodoodporność. W czasie uprawiania survivalu sprzęt jest narażony na szybszą eksploatację, dlatego najlepiej sprawdzą się lornetki mające zabezpieczenie przed dostaniem się do wnętrza kurzu i wilgoci.

Precyzyjny kompas

Kompas to podstawowy element służący do wyznaczania trasy i orientacji w terenie  – dzięki niemu nie zabłądzisz na odludziu. Nowoczesne modele są kompaktowe i przystosowane do korzystania z nich w trakcie marszu czy biegu. Jeśli masz taką możliwość, wybierz model fosforyzujący w ciemności, dzięki czemu ułatwisz sobie korzystanie z kompasu w nocy.

Przenośny filtr do wody

Jedno z leśnych przykazań Raymodna Mearsa, znanego instruktora survivalowego, mówi o tym, aby traktować każdą wodę, jakby była skażona. Mears przestrzega, aby zawsze gotować lub oczyszczać wodę, nawet gdyby sprawiałaby wrażenie najczystszej w dolinie. Warto wybierać metody filtracji, które nie wymagają użycia żadnych środków chemicznych ani zasilania energią elektryczną – dużo wygodniejszy od tabletek odkażających będzie przenośny filtr do wody, który wykorzystuje siłę grawitacji. Dzięki temu gadżetowi możesz pić ze strumienia czy jeziora bez obaw o zatrucie.

Zdjęcie główne:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać pełny potencjał iMaca dla twojej kreatywności: przewodnik użytkownika
Jak wykorzystać pełny potencjał iMaca dla twojej kreatywności: przewodnik użytkownika
Odkryj, jak wykorzystać iMaca do rozwijania swojej kreatywności. Ten przewodnik pomoże Ci opanować narzędzia i funkcje, które pomogą Ci przekształcić twoje pomysły w realne projekty.
Jak utrzymać czystość w dużych pomieszczeniach?
Jak utrzymać czystość w dużych pomieszczeniach?
Codzienne sprzątanie jest czasochłonne i męczące. Poznaj sprawdzone sposoby na utrzymanie czystości w domu na dłużej!
Diagnoza skrzyni biegów: Praktyczne wskazówki dotyczące diagnozowania problemów ze skrzynią biegów
Diagnoza skrzyni biegów: Praktyczne wskazówki dotyczące diagnozowania problemów ze skrzynią biegów
Diagnoza skrzyni biegów jest niezbędna w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów lub nieprawidłowości w jej działaniu.
Ostatnie wpisy