wtorek, 26 wrzesień, 2023

|

Artykuł sponsorowany

Drukarka nie jest z pewnością sprzętem pierwszej potrzeby, ale kiedy Twój dom lub mieszkanie są już urządzone, przychodzi doskonały moment, żeby się w nią zaopatrzyć. Zwłaszcza, jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, studiujesz, prowadzisz własną firmę albo pracujesz z tekstami.

Jaki rodzaj drukarki wybrać?

Niemal każdy sklep z drukarkami oferuje trzy rodzaje sprzętu, które możesz nabyć: urządzenia atramentowe, laserowe i żelowe. Drukarki atramentowe należą do najpopularniejszych i powszechnie uważa się, że najlepiej nadają się do drukowania grafik i zdjęć. Zapewniają wysoką jakość kolorowych wydruków i świetnie sprawdzą się, jeżeli właśnie tego oczekujesz. Z kolei drukarki laserowe są uważane za idealne do drukowania dokumentów tekstowych. Ostatni typ, drukarki żelowe, są mniej rozpowszechnione. Często wiąże się to z wyższym kosztem takiego sprzętu, ale warto wiedzieć, że do jego zalet należy wysoka oszczędność i nierozmazywanie wydruków. Dzieje się tak dzięki technologii – żel płytko wsiąka w papier i szybko wysycha.

Która drukarka najlepiej sprawdzi się w domu?

Uważa się, że domowe potrzeby najlepiej realizują drukarki atramentowe. Zwłaszcza, jeśli drukujesz kilka stron, raz na jakiś czas. W takich przypadkach wybór drukarki atramentowej jest najbardziej ekonomiczny. Należy przy tym pamiętać, że poza kosztem samego urządzenia, czego Cię jeszcze cykliczne wyposażanie się w atrament do drukarki. Jeśli natomiast potrzebujesz sprzętu pracującego częściej, na przykład codziennie, lepszym wyborem będzie drukarka laserowa. Ten typ urządzenia charakteryzuje się niskim kosztem eksploatacji, ale warto pamiętać, że nie nadaje się do drukowania kolorowych grafik i zdjęć.

Czy będziesz potrzebować drukarki kolorowej?

Ważną decyzją, którą musisz podjąć przed zakupem urządzenia, jest wybór między drukarką monochromatyczną a kolorową. Większość sprzętów laserowych nie dysponuje opcją druku kolorowego, dlatego jeśli go potrzebujesz, zdecyduj się na drukarkę atramentową. W tym przypadku mogą przydać Ci się do niej zamienniki tuszy do drukarek, ponieważ druk kolorowy wymaga często obecności wszystkich atramentów, nawet jeśli dany kolor pozornie nie występuje na wybranej grafice lub zdjęciu. Jeśli jednak wiesz, że nie będziesz potrzebować druku kolorowego, znacznie lepiej jest zdecydować się na drukarkę monochromatyczną. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, a w przypadku zaistnienia potrzeby wydrukowania czegoś w kolorze, zawsze możesz udać się jednorazowo do punktu ksero.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Magdalena Gawior
Początkująca copywriterka, studentka farmacji. W wolnym czasie tworzy własne teksty i zajmuje się ich formatowaniem. Entuzjastka fizyki i kwantowych rozwiązań technologicznych.

Napisz komentarz