Polecamy
Czy na zakupach online można zaoszczędzić?
Dom

Czy na zakupach online można zaoszczędzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Polscy konsumenci coraz częściej wybierają zakupy w sieci. Sklepy internetowe nie wyparły całkiem sklepów stacjonarnych, ale stały się interesującą i często bardziej atrakcyjną alternatywą.

Oszczędność czasu i mniejszy stres

Wiele osób wybiera zakupy online ze względu na oszczędność czasu, wygodę oraz niższe ceny. Zakupu można dokonać o dowolnej porze, bez względu na godziny otwarcia sklepu, a także bezproblemowo zwrócić niepasujący produkt. Jest to szczególnie wygodne przy zakupie odzieży, ponieważ możesz zmierzyć ubranie w zestawieniu z pozostałymi elementami garderoby i spokojnie podjąć decyzję. Sklepy internetowe zwalniają też z konieczności stania w kolejkach do kasy, przymierzalni czy wejścia do sklepu na skutek obostrzeń covidowych. 

Oszczędność pieniędzy 

Popularność sklepów internetowych wynika przede wszystkim z konkurencyjnych cen i większego wyboru platform sprzedażowych. Dużym zainteresowaniem w sieci cieszą się także kupony rabatowe, dzięki którym można obniżyć ostateczny koszt zamówienia. Kody zniżkowe stanowią nowoczesną alternatywę dla sezonowych obniżek i gazetek promocyjnych – dzięki nim możliwy jest całoroczny dostęp do niższych cen produktów oraz usług.

Godne zainteresowania są także serwisy cashbackowe, które oferują zarejestrowanym użytkownikom zwrot pewnej części kwoty wydanej na zakupy. Oznacza to, że kiedy dokonujesz zakupu w sklepie internetowym za pośrednictwem serwisu cashback, możesz otrzymać część prowizji, którą sklep przekazuje serwisowi. Niektóre serwisy oferują  nawet do 80% zniżki ceny wyjściowej produktów, dlatego warto mieć tę opcję na uwadze. Jeśli zdecydujesz się na zakupy przez serwis cashback, upewnij się, że strona jest bezpieczna, a Twoje dane osobowe dobrze chronione.

Porównywarka cen

Kupując w Internecie, możesz skorzystać również z porównywarki cen, dzięki której wybierzesz najkorzystniejszą ofertę. Warto szukać również opcji darmowej dostawy lub dokonywać wspólnego zakupu ze znajomymi, żeby osiągnąć wyznaczony przez sklep próg bezpłatnej wysyłki lub podzielić się jej kosztami. 

Nowe produkty z drugiej ręki 

Dzięki zakupom internetowym możesz znaleźć także produkty bez śladów użytkowania, które zostały wystawione na platformach sprzedażowych przez osoby prywatne. Są to często nietrafione prezenty albo nieprzemyślane zakupy, które z powodu odciętej metki czy braku opakowania straciły już część wartości rynkowej. Kupując je, możesz zaoszczędzić i wspierać drugi obieg produktów, który jest bardziej wartościowy dla środowiska.

Zdj. główne: Tamanna Rumee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Monitoring w firmie – dlaczego warto?
Monitoring w firmie – dlaczego warto?
Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest kontrola i odpowiedzialność za siedzibę firmy oraz wyposażenie biurowe. Zobacz, w jaki sposób kamery monitoringu mogą pomóc w panowaniu nad przedsiębiorstwem.
O co chodzi z tym bitcoinem? Wszystko, co musisz wiedzieć
O co chodzi z tym bitcoinem? Wszystko, co musisz wiedzieć
Bitcoin – jak działa najpopularniejsza w tym momencie kryptowaluta? Jak ją zdobyć, płacić za jej pomocą oraz czy jej kopanie dalej jest opłacalne?
Przewlekły stres – czy psychoterapia pomoże?
Przewlekły stres – czy psychoterapia pomoże?
Przewlekły stres - czy psychoterapia to klucz do jego ograniczenia? Odkryj, jak terapia może pomóc w radzeniu sobie z długotrwałym obciążeniem psychicznym.
Ostatnie wpisy