Polecamy

Recepta na smartfonie – w jaki sposób ją otworzyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od ponad roku w Polsce można korzystać z recept elektronicznych. Jak to zrobić? 

Należy utworzyć profil w serwisie Internetowe Konto Pacjenta (IKP) przy pomocy profilu zaufanego lub e-dowodu. Po wpisaniu adresu e-mail oraz numeru telefonu w zakładce „Moje konto”, recepty zaczną przychodzić mailowo i SMS-em.

Jak otworzyć receptę na smartfonie?

W SMS-ie pacjent otrzymuje tylko kod odbioru, który należy podać w aptece wraz ze swoim numerem PESEL. Odpowiednik tradycyjnej, papierowej recepty do wglądu jest widoczny w IKP w zakładce „Moje recepty”. Trzeba więc zalogować się na konto w przeglądarce internetowej na telefonie, odnaleźć wybraną receptę i nacisnąć przycisk „Zobacz”. Wówczas wyświetlą się wszystkie informacje: nazwy leków, dawkowanie, odpłatność.

Dokument można oczywiście wydrukować – wystarczy wybrać „Pobierz receptę w PDF”. W e-mailu zaś recepta jest dodana jako załącznik.

Zdjęcie główne: Diana Polekhina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Dolącz do fascynującego świata robotyki! Dowiedz się, jakie komponenty są niezbędne do stworzenia funkcjonalnego robota i odkryj praktyczne porady na temat wyboru odpowiednich części.
Jak dbać o auto?
Jak dbać o auto?
Aby samochód działał sprawnie i niezawodnie należy mu poświęcić trochę uwagi i stawiać na rozwiązania, które pomogą mu podczas codziennej eksploatacji. Wiadomo, że są pewne działania, które koniecznie należy podjąć, jak chociażby, coroczny przegląd u mechanika, czy też wymiana opon na zimowe, kiedy warunki na drodze tego wymagają.
Jak wybrać zestaw do nauki robotyki dla początkujących?
Jak wybrać zestaw do nauki robotyki dla początkujących?
Przewodnik zapewniający wsparcie w wyborze zestawu do nauki robotyki. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby zestaw był dostosowany do umiejętności i potrzeb początkującego.
Ostatnie wpisy