Polecamy

Recepta na smartfonie – w jaki sposób ją otworzyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od ponad roku w Polsce można korzystać z recept elektronicznych. Jak to zrobić? 

Należy utworzyć profil w serwisie Internetowe Konto Pacjenta (IKP) przy pomocy profilu zaufanego lub e-dowodu. Po wpisaniu adresu e-mail oraz numeru telefonu w zakładce „Moje konto”, recepty zaczną przychodzić mailowo i SMS-em.

Jak otworzyć receptę na smartfonie?

W SMS-ie pacjent otrzymuje tylko kod odbioru, który należy podać w aptece wraz ze swoim numerem PESEL. Odpowiednik tradycyjnej, papierowej recepty do wglądu jest widoczny w IKP w zakładce „Moje recepty”. Trzeba więc zalogować się na konto w przeglądarce internetowej na telefonie, odnaleźć wybraną receptę i nacisnąć przycisk „Zobacz”. Wówczas wyświetlą się wszystkie informacje: nazwy leków, dawkowanie, odpłatność.

Dokument można oczywiście wydrukować – wystarczy wybrać „Pobierz receptę w PDF”. W e-mailu zaś recepta jest dodana jako załącznik.

Zdjęcie główne: Diana Polekhina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – co warto wiedzieć przed zapisaniem się?
Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – co warto wiedzieć przed zapisaniem się?
Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy jest szkoleniem, które ma na celu nauczenie uczestników, jak udzielać pomocy w przypadku nagłych wypadków i sytuacji, w których zdrowie lub życie człowieka jest zagrożone. Jest to niezwykle ważne szkolenie, które może pomóc uratować życie lub zdrowie drugiej osoby, szczególnie w sytuacjach, w których pomoc medyczna nie jest dostępna.
Jak rozkręcić nudną imprezę bez prądu
Jak rozkręcić nudną imprezę bez prądu
Impreza bez prądu może się udać! Wystarczy tylko odpowiedni ludzie i pomysł na zabawę. Sprawdź, jak ją zorganizować.
Rodzaje i zastosowanie luster drogowych
Rodzaje i zastosowanie luster drogowych
Bezpieczeństwo ruchu drogowego to wypadkowa zastosowania wielu urządzeń i akcesoriów, które chronią uczestników dróg oraz w pewnym stopniu także pieszych przed wieloma niebezpieczeństwami związanymi z jazdą po drogach publicznych lub chodnikach
Ostatnie wpisy