Polecamy

Monitoring w firmie – dlaczego warto?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo i kontrola nad tym, co dzieje się w firmie i jej okolicy to jeden z najważniejszych aspektów prowadzenia własnego biznesu. Kradzież sprzętu i wyposażenia w biurze, podobnie jak zniszczenie mienia, wiąże się z ogromnymi stratami dla przedsiębiorstwa. Ważne jest też zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, ich sprzętom oraz pojazdom na parkingu. Przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w monitoring na terenie swojej firmy.   

Kontrola nad budynkiem przez całą dobę    

O ile w godzinach funkcjonowania biura firma jest zazwyczaj całkiem bezpieczna od włamań i dewastacji tak noc i godziny świtu są zazwyczaj czasem największej aktywności wandali i złodziei. Duże business parki mogą pozwolić sobie na zatrudnienie stróża nocnego, który przez całą noc czuwa nad budynkami. Mniejsze firmy nie zawsze mają w budżecie fundusze na takiego pracownika. Kamery monitoringu pozwalają na trzymanie nadzoru nad tym, co ma miejsce w firmie i jej okolicy pod nieobecność pracowników. 

Nawet, jeśli nie uda się złapać przestępców w trakcie zdarzenia, na kamerach można uwiecznić ich wizerunek i przekazać do służbom. Z dowodami w formie wideo dużo łatwiej jest zidentyfikować i namierzyć osoby, które dokonały kradzieży czy dewastacji. Aby monitoring był skuteczniejszy, można dokupić do kamer inne elementy systemu antywłamaniowego. Alarm połączony z czujnikiem ruchu może naprawdę skutecznie zadziałać w przypadku próby włamania. Zarówno same kamery, jak i całe systemy alarmowe, możesz zakupić w sklepie ivolta.pl

Ochrona na firmowym parkingu   

Na dużych parkingach firmowych dzieją się różne rzeczy. Włamania do aut, ich kradzieże i zniszczenia nie są niestety mało prawdopodobne. Także stłuczki, przetarcia lakieru czy wgniecenia elementów innych samochodów to codzienność na parkingach. Dzięki kamerom łatwo można ustalić, co miało miejsce i kto był sprawcą wypadku. Tak samo w przypadku ewentualnego włamania czy kradzieży auta, kamery z łatwością zarejestrują zdarzenie i pomogą dojść do sprawiedliwości. 

Na parkingu firmowym warto także zamontować inne formy zabezpieczeń, takie jak szlaban, zapory i bariery parkingowe, które zablokują wstęp na parking niepowołanym osobom. W ten sposób osoby niezatrudnione nie będą zabierać miejsc parkingowych pracownikom, a prawdopodobieństwo włamań i dewastacji aut znacząco spadnie. 

Monitoring w biurze   

Wiara w uczciwość i dobre intencje ludzi to wspaniała cecha, którą należy cenić i pielęgnować. Nie można jednak pozwolić sobie na naiwność i zbyt dużą ufność, którą pracownicy mogą zacząć wykorzystywać. O ile pracę zatrudnionych osób można oceniać po jej efektach, tak przypadki drobnych i większych kradzieży w firmach zdarzają się na porządku dziennym i często bywają niezauważone.

Zainstalowanie kamer monitoringu w przestrzeniach wspólnych biura zapewni pracownikom większe bezpieczeństwo i pozwoli zapobiec kradzieżom sprzętu biurowego czy innym nieuczciwościom. Unikaj jednak ustawiania kamer w takich miejscach, w których pracownicy będą czuli się obserwowani i kontrolowani. To wpłynie bardzo negatywnie na ich komfort pracy oraz atmosferę panującą w biurze. Nigdy też nie ukrywaj faktu, że biuro jest monitorowane, wszyscy powinni być poinformowani, że w ich otoczeniu znajdują się kamery monitoringu.

Zdj. główne: Miguel A. Amutio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny odtwarzacz Blu-Ray 4K dla domowego kina?
Jak wybrać idealny odtwarzacz Blu-Ray 4K dla domowego kina?
Odkryj, jak wybrać odtwarzacz Blu-Ray 4K, który zmieni twój sposób odbioru filmów. Omówimy kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do twojego domowego kina.
Płacenie dłonią – czy jest możliwe?
Płacenie dłonią – czy jest możliwe?
Element futurystycznej rzeczywistości staje się codziennością. Technologia płacenia dłonią jest dostępna dla każdego.
Medycyna naturalna i alternatywna: jakie metody wspierają zdrowie i dobre samopoczucie?
Medycyna naturalna i alternatywna: jakie metody wspierają zdrowie i dobre samopoczucie?
Medycyna naturalna i alternatywna oferuje sposoby wspierające zdrowie. Odkryj, jakie metody mogą przyczynić się do dobrego samopoczucia.
Ostatnie wpisy