Polecamy

Poradnik wysyłki paczki za granicę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wysyłka paczki może być nieco utrudniona w zależności od konkretnego kierunku transportu. O czym trzeba wiedzieć przygotowując paczki do Wielkiej Brytanii, Rumunii czy Niemiec? 

Wysyłka do Wielkiej Brytanii

Najważniejszą informacją związaną z aktualnymi przepisami wysyłania paczek do Anglii jest fakt, że proces ten nieco się skomplikował po Brexicie. Nadawanie paczek na terenie Unii Europejskiej jest ujednolicone dla wszystkich państw członkowskich. Wielka Brytania, opuszczając Unię, musiała zmienić obecne wymagania i dostosować je do nowych obowiązków związanych z cłem. Najistotniejsze są kroki formalne, których należy dopełnić podczas wyboru kuriera oraz przygotowywania dokumentów przewozowych. Głównym elementem wymaganym do nadania paczki jest spisanie numeru EORI, czyli numery Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Numer ten wygenerowany jest dla każdej firmy transportowej obsługującej rynek międzynarodowy. Nie można również zapomnieć o jasny określeniu, kto odpowiedzialny jest za pokrycie cła oraz opłat prawnych. W najważniejszych informacjach powinny się znaleźć także dane dotyczące ubezpieczenia paczki. Wszystkie potrzebne dokumenty należy zapakować w osobne kangurki i umieścić w widocznym miejscu pakunku. Paczka do Wielkiej Brytanii może zostać prawidłowo wysłana tylko po pozytywnym przejściu procesu oclenia. 

Wysyłka do Rumunii 

Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek przesyłek międzynarodowych warto dokładnie zapoznać się z najważniejszymi zasadami nadawania przesyłek. Te można poznać między innymi dzięki stronie: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-rumunii. Tego typu platformy pozwalają na szybką wycenę potencjalnych kosztów, jakie należy ponieść podczas wysyłki paczki z Polski do Rumunii. Co więcej, firma globkurier porównuje oferty różnych marek kurierskich, dlatego pozwala wybrać optymalne rozwiązanie. Szacuje się, że w przypadku wysyłki pakunku do Rumunii koszt paczki ważącej do 1 kilograma powinien zamknąć się w 50 złotych, natomiast paczki ważące do około 5 kilogramów, w zależności od rozmiaru, mogą kosztować od 150 do 300 złotych. 

Wysyłka do Niemiec 

Zdecydowanie najtańszą wysyłkę można nadać do naszych zachodnich sąsiadów. Firmy transportowe na trasie między Polską a Niemcami są dość tanie, szybkie i liczne, dlatego wybór jest bardzo duży. Wysyłka paczek do Niemiec nie wymaga zbyt dużo formalności. Przy zamówieniu kurierskim należy zaznaczyć kierunek wysyłki i prawidłowo oznaczyć adres odbiorcy. W tym miejscu warto pamiętać, że nadanie wysyłki do Niemiec nie wymaga zapisywanie przed cyframi kodu państwa liter D lub DE. Wystarczy podanie dobrego kodu kraju oraz kodu pocztowego. W przeciwieństwie do naszych kodów pocztowych w Niemczech nie stosuje się myślnika pomiędzy poszczególnymi cyframi. Jego pozostawienie nie powinni być problematyczne, jednak może opóźnić prace na sortowni i przedłużyć czas dostawy. 

Fot.: Kampus Production/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak utrzymać czystość w dużych pomieszczeniach?
Jak utrzymać czystość w dużych pomieszczeniach?
Codzienne sprzątanie jest czasochłonne i męczące. Poznaj sprawdzone sposoby na utrzymanie czystości w domu na dłużej!
Jak nowoczesne obrazy na płótnie mogą odmienić wygląd twojego wnętrza?
Jak nowoczesne obrazy na płótnie mogą odmienić wygląd twojego wnętrza?
Odkryj, jak nowoczesne obrazy na płótnie wpływają na atmosferę twojego domu, przekształcając powszednie przestrzenie w wyjątkowe kompozycje.
Jak wybrać odpowiedni kabel Ethernet dla twojego domu czy biura? Poradnik od hurtowni elektrycznej Speckable
Jak wybrać odpowiedni kabel Ethernet dla twojego domu czy biura? Poradnik od hurtowni elektrycznej Speckable
Dowiedz się, jak odpowiednio dobrać kabel Ethernet do swoich potrzeb. Poznaj różnice cech między różnymi typami kabli i co zrobić, aby wybór był prosty i skuteczny.
Ostatnie wpisy