Polecamy

EURO 2020 w telewizji – jakie nowinki nas czekają?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Euro 2020 jest imprezą, na którą czekają prawdopodobnie wszyscy kibice piłki nożnej w Europie, ale także na świecie. Jakie nowinki czekają fanów tego sportu?

Euro 2020 – wydarzenie, na które czeka się z niecierpliwością

Euro jest imprezą, która odbywa się regularnie co cztery lata od 1960 roku. Pierwszym zwycięzcą było nieistniejące już ZSRR, najwięcej razy puchar podnosiły reprezentacje Niemiec oraz Hiszpanii, a aktualnym mistrzem jest Portugalia. Euro 2020 będzie okazją do tego, żeby przekonać się, jakie postępy poczyniły poszczególne reprezentacje w ciągu ostatnich czterech lat. Jednak to, na co najbardziej czekają kibice, to występ własnej reprezentacji.

Jak Polacy prezentowali się w rozgrywkach Euro? Krótka historia naszej kadry

Polska kadra, pomimo tego, że w trakcie jej historii pojawiło się wiele bardzo zdolnych piłkarzy, a także całych pokoleń wybitnych zawodników, nie zdołała się zakwalifikować do tych rozgrywek aż do czasu, gdy w 2008 roku kadra Leo Beenhakkera uzyskała promocję do fazy grupowej mistrzostw. 

Było to ogromne wydarzenie i przede wszystkim osiągnięcie, co wzbudziło wiele emocji wśród kibiców, oczekujących dobrych rezultatów. Niestety przygoda z Euro 2008 zakończyła się już na etapie fazy grupowej, gdzie kadra przegrała z Niemcami (2:0) i Chorwacją (0:1). Zdołała jedynie zremisować z reprezentacją Austrii (1:1). 

Natomiast w 2012 roku Euro było organizowane przez Polskę i Ukrainę. Niestety i te rozgrywki nie zakończyły się dobrze, pomimo rewelacyjnego początku w meczu z Grecją, który został zwieńczony piękną bramką Roberta Lewandowskiego i wrzawą zgromadzonych kibiców, znów trzeba było przełknąć gorzki smak niepowodzenia – rywalizacja ponownie skończyła się na fazie grupowej.

Zupełnie inaczej wyglądało Euro 2016. Z innym trenerem, innym składem z rewelacyjnym trio Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski i znakomitym bramkarzem Fabiańskim, Polska dobrnęła aż do ćwierćfinału turnieju, gdzie musiała uznać wyższość późniejszego triumfatora rozgrywek – Portugalii. Pomimo tego, że rywalizacja skończyła się dość dużym sukcesem, szczególnie w porównaniu z poprzednimi występami na rozgrywkach, to apetyty mogły być niezaspokojone. 

Z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że nasza kadra mogła wygrać Euro 2016. Teraz z nadzieją wyczekuje się Euro 2020 i na to, co kadra narodowa będzie w stanie osiągnąć na turnieju pod wodzą selekcjonera Paulo Souzy. 

Euro 2020 w telewizji – gdzie obejrzeć rozgrywki i jak prezentuje się ramówka?

Euro 2020 będzie transmitowane wyłącznie na antenie polskiej telewizji publicznej. Kanały, na których będzie można znaleźć wszystkie mecze rozgrywane pomiędzy poszczególnymi reprezentacjami, to TVP1, TVP2, TVP Sport oraz TVP 4K. 

Tak duża impreza nie może się obejść bez wyjątkowej oprawy. Telewizja publiczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom telewidzów i planuje nadawać w trakcie Euro każdego dnia od 8:00 do momentu, kiedy emocje futbolowe po meczu opadną. I to do dnia finału. Dzięki temu będzie można chłonąć atmosferę tej wielkiej imprezy od samego rana do późnego wieczora. 

Jeżeli chodzi o konkretną ramówkę, to nie brakuje nie tylko bardzo ciekawych programów, ale także opinii i komentarzy zarówno byłych kadrowiczów, członków sztabu trenerskiego, jak i piłkarzy, ekspertów i specjalistów. Informacje na temat Euro 2020 będą podzielone na specjalne studio w dzień i w przeddzień meczu, gdzie będą omawiane najważniejsze kwestie, takie jak forma zawodników, kontuzje czy przewidywania odnośnie decyzji personalnych. 

Programy telewizyjne, które warto obejrzeć w trakcie trwania Euro 2020

Jak wspomniano, Euro 2020 będzie transmitowane przez TVP, a sama stacja zatroszczyła się o bogatą ramówkę, obfitującą w ciekawe programy i dyskusje. Jeżeli chodzi o drugą kwestię, to nie będzie brakować ciekawych rozmów, które poprowadzą najbardziej znani i cenieni dziennikarze w Polsce – Mateusz Borek, Michał Pol, Tomasz Smokowski czy Krzysztof Stanowski, publicyści bardzo dobrze znani publiczności ze współpracy z Canal+, Polsatem Sport czy ciekawych felietonów w gazetach takich jak Przegląd Sportowy i Piłka Nożna. 

Do programów, na które warto zwrócić uwagę, zdecydowanie należą: Studio Euro, EuroDebaty, Mecz Dnia z Kanałem Sportowym, Łączy nas Euro, czy EUROwieczór. Do nowości będzie należał program Klub Reprezentanta – transmisja ma się odbywać w dzień meczu kadry, a swoje opinie będą wypowiadać wyłącznie piłkarze, którzy mają na swoim koncie chociaż jeden występ w narodowych barwach.

Oprócz tego szczególnie ciekawą propozycją wydaje się program Tifosi. To właśnie w nim będą się wypowiadać eksperci, których wiedza nie dotyczy wyłącznie znanych czy polskiej reprezentacji, ale także tych bardziej niszowych, co dla wielu widzów może być okazją do zdobycia zupełnie nowej wiedzy na temat futbolu w innych krajach.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*