Polecamy

Digital marketing – to musisz wiedzieć!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli prowadzisz własną firmę, na pewno w swoich działaniach uwzględniasz strategie marketingowe. W wieloaspektowym procesie promowania marki niektóre terminy są nieznane. Jednym z nich może być digital marketing. Wyjaśniamy, o co w nim chodzi.

Z języka angielskiego digital marketing możemy dosłownie przetłumaczyć jako marketing cyfrowy. Odnosi się on do działalności reklamowej opartej na formatach cyfrowych, w tym obejmuje wszelkie aktywności w internecie. W obecnych czasach życie w dużej mierze toczy się w sieci, przez co marketing cyfrowy zyskuje coraz większe znaczenie. Choć strategie zbudowane na założeniach marketingu tradycyjnego wciąż mogą być skuteczne, to digital marketing precyzyjniej i szybciej dociera do szerszych grup odbiorców, a takich zalet nie sposób przeoczyć.

Dlaczego warto wykorzystywać digital marketing?

W porównaniu do marketingu tradycyjnego działania oparte na digital marketingu można na bieżąco kontrolować i w razie potrzeby modyfikować, gdy nie przynoszą oczekiwanych efektów. Portale takie jak Facebook i YouTube oraz narzędzia reklamowe, na Amazon Ads (wiecej o Amazon Ads możesz przeczytac tutaj: https://adsright.pl/amazon-ads/) oferują rozbudowane możliwości analityczne. Specjaliści są w stanie zmierzyć ilość wyświetleń reklam i kliknięć czy sprawdzić relację poniesionych wydatków w stosunku do uzyskanych klientów.

Kolejnym mocnym argumentem przemawiającym za wykorzystywaniem digital marketingu jest fakt, że działania reklamowe prowadzone w internecie możemy kierować do dowolnej, ale konkretnej grupy docelowej. W przypadku tradycyjnego marketingu personalizowanie przekazów reklamowych nigdy nie będzie tak skuteczne. Jeżeli zadbasz o ustawienie precyzyjnego profilu odbiorców, szybciej i pewniej trafisz do osób potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą.

Co jeszcze sprawia, że digital marketingowy jest po prostu opłacalny? Niewielkie koszty. Aby promować się w sieci, wcale nie potrzebujesz wielkich środków finansowych, zwłaszcza gdy jesteś jeszcze początkującym przedsiębiorcom. Media społecznościowe dają ogromne pole do popisu, aby zaistnieć w większej przestrzeni. Potrzebujesz jedynie czasu, chęci i odrobiny kreatywności, aby zacząć przedstawiać swoją markę w sieci. Możesz udzielać się na Instagramie czy pisać bloga, dbać o unikalne, interesujące treści, budować sieć kontaktów. A jeżeli będziesz mógł pozwolić sobie na opłacenie reklam, to nie wahaj się i przed tym! Większość kampanii można dostosować do możliwości finansowych i w miarę rozwoju marki przeznaczać więcej środków na marketing.

Zdjęcie główne: Marvin Meyer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zamieszkać w domku z drewna?
Dlaczego warto zamieszkać w domku z drewna?
Domy z drewna to od lat popularne rozwiązanie dla ludzi, którzy pragną mieć swój własny, wyjątkowy dom. Drewno to materiał, który zapewnia ciepło i przytulną atmosferę, co sprawia, że takie domy są wyjątkowo przyjazne dla mieszkańców. W tym tekście omówiono, dlaczego warto zamieszkać w domku z drewna i jakie są jego największe zalety.
Kursy i szkolenia – szansa na lepszą pracę?
Kursy i szkolenia – szansa na lepszą pracę?
Chcesz dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej? Pragniesz zdobyć wymarzoną pracę? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie swojej szansy na zatrudnienie i awans. Podnieś swoje kompetencje i zwiększ swoją konkurencyjność.
Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata?
Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata?
Dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczna może być pomoc adwokata.
Ostatnie wpisy