Polecamy
Apple umożliwi bezprzewodowe ładowanie pomiędzy urządzeniami
Dom

Apple umożliwi bezprzewodowe ładowanie pomiędzy urządzeniami

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Apple opatentowało rozwiązanie polegające na ładowaniu urządzeń pomiędzy sobą. Nowością jest jednak fakt, że cały proces odbędzie się bez pośrednictwa kabla. 

Nowy patent Apple’a został już opublikowany. Jego istotą jest bezprzewodowe ładowanie baterii jednych urządzeń dzięki akumulatorom drugich. Ładowanie indukcyjne ma zachodzić pomiędzy urządzeniami większej i mniejszej mocy. Przykładem ma być możliwość ładowania iPhone’a poprzez akumulator iPada lub MacBooka.

Prace Apple’a nad ładowaniem baterii na odległość

Opublikowany patent jest ważnym krokiem na drodze Apple’a do ładowania urządzeń w sposób bezprzewodowy nawet na znaczne odległości. Według informacji opublikowanych w serwisie Bloomberg prace nad zupełnie nowym rodzajem ładowarki trwają od ponad roku. Panuje opinia, że firma dysponuje prototypami urządzeń, które są w stanie tak oddziaływać nawet na dystansie kilku metrów. Oczywiście nie wiadomo kiedy mogłyby zostać wprowadzone na rynek.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzęt do obserwacji zwierząt – co oferuje współczesna technologia?
Sprzęt do obserwacji zwierząt – co oferuje współczesna technologia?
Przeczytaj, jakie wyposażenie jest przydatne do obserwacji dzikich zwierząt i na jakie parametry szczególnie warto zwrócić uwagę przy zakupie.
Powody dla których warto zatrudnić kamerzystę na wesele
Powody dla których warto zatrudnić kamerzystę na wesele
Kamerzysta na wesele to kluczowa osoba, która uwieczni najważniejsze chwile tego wyjątkowego dnia. Oto powody, dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego kamerzystę.
Kamera do nagrywania – czym się wyróżnia?
Kamera do nagrywania – czym się wyróżnia?
Kamera do nagrywania to urządzenie, które służy do rejestrowania obrazu wideo oraz dźwięku. W dzisiejszych czasach, kiedy wszędzie towarzyszą nam smartfony i aparaty fotograficzne, łatwo jest uzyskać prosty film. Jednakże, jeśli chcemy osiągnąć wysoką jakość nagrania, profesjonalną kamerę do nagrywania można uznać za konieczność. Takie urządzenie jak kamera do nagrywania jest produkowana przez wiele firm, a każda z nich stara się wyróżnić na rynku swoimi innowacyjnymi funkcjami i technologiami. Wśród cech, które sprawiają, że kamera do nagrywania się wyróżnia, można wymienić kilka kluczowych.
Ostatnie wpisy