Polecamy

Sposoby na skutecznie ograniczenie kosztów podróży

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najważniejszych kwestii w kontekście podróżowania jest dbanie o finanse. Jak zwiedzać świat i nie wydawać dużo pieniędzy? Przedstawimy praktyczne sposoby, które pozwolą Ci uniknąć zbędnych wydatków, a także sprawić, że będziesz czerpał jeszcze większą przyjemność z podróżowania – zarówno globalnie, jak i lokalnie. Dowiedz się więcej!

Dowiedz się, jaki środek transportu jest najtańszy

Jednym z aspektów, który najbardziej wpływa na wydatki, jest transport. Niezależnie od tego, gdzie się udajesz, powinieneś sprawdzić, który środek dojazdu będzie najtańszy. Jeżeli wybierasz się za granicę, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest samolot. Dzięki niemu można dotrzeć do celu w krótkim czasie, w komfortowych warunkach.

Następnie warto korzystać z autobusów i połączeń kolejowych. Droższym rozwiązaniem jest taksówka, a następnie wypożyczenie auta. Warto mieć na uwadze, że koszty w przypadku ostatnich dwóch propozycji będą niższe, jeśli w aucie ma się znaleźć więcej pasażerów. 

Jak wybrać tani lot?

Przy dobieraniu lotu należy dowiedzieć się o podstawowych zasadach kupowania biletów. Niestety w sezonie od czerwca do sierpnia są one najdroższe. Trzeba też mieć na uwadze, że wyszukiwarki internetowe zawyżają ceny dla osób, które często odwiedzają stronę. 

Dlatego warto zastanowić się nad ukryciem VPN lub korzystania z różnych urządzeń w celu przeglądania tej samej oferty. Najlepsze ceny za bilety są zazwyczaj w okresie jesienno–zimowym lub pod koniec lata, kiedy na wakacje decyduje się coraz mniej osób. W wybieraniu taniego lotu będą też pomocne wyszukiwarki takie jak https://www.skyscanner.pl/ i https://www.esky.pl/.

Korzystaj z praktycznych aplikacji

Nie zawsze oferta hotelu lub wynajęcie auta bezpośrednio w agencji jest najtańszym rozwiązaniem. Podobnie jak wzięcie taksówki z lokalnej sieci zaraz pod lotniskiem. Żeby znaleźć najlepsze propozycje cenowe, warto ściągnąć aplikacje takie jak:

  • Airbnb: platforma go-to w celu znalezienia taniego zakwaterowania;
  • BlaBlaCar: aplikacja typu ride-sharing łącząca z kierowcami, którzy mają wolne miejsce w aucie (przydatna w trakcie poszukiwania transportu na średnie i długie trasy);
  • Turo: rynek car sharingu, który pozwala na wypożyczanie pojazdów od mieszkańców tzw. lokalsów;
  • EatWith: platforma, która łączy Cię z lokalnymi kucharzami serwującymi prywatne posiłki.

Nie zabieraj dużo rzeczy, przygotowuj własna posiłki i kup kartę turystyczną

Różnica w cenie za bagaż będzie się różnić w zależności od wielkości pakunku. Dlatego warto wcześniej zrobić sobie listę niezbędnych rzeczy do zabrania. Sprawdź też, które z rzeczy może kupić na miejscu. Być może nie musisz brać kąpielówek, klapek czy części kosmetyków. Mniejszy bagaż oznacza niższą cenę za bilet.

Następna kwestia to przygotowywanie własnych posiłków podczas podróży. Nie oznacza to całkowitej rezygnacji z jedzenia w restauracjach – to przecież również ważny element zwiedzania. Jednak ograniczenie konsumpcji, na przykład do jednorazowej wizyty w lokalu powinno być dobrym rozwiązaniem – zaoszczędzisz dzięki temu prawdopodobnie kilkaset złotych.

Przed wyjazdem dowiedz się, czy w konkretnym mieście, do którego się udajesz, funkcjonuje karta turystyczna. Wyrabiając ją, zazwyczaj online, można otworzyć sobie drogę do korzystania z wielu zniżek dla turystów, na przykład na zwiedzanie muzeum.

Zdj. główne: Philipp Kämmerer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co można nanieść firmowy nadruk?
Na co można nanieść firmowy nadruk?
Dowiedz się, jak stworzyć nadruk firmowy oraz gdzie go umieścić, aby zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki.
Jak technologia skanowania 3D firmy Shining wpływa na rozwój medycyny?
Jak technologia skanowania 3D firmy Shining wpływa na rozwój medycyny?
Przekonaj się, jak przełomowa technologia skanowania 3D marki Shining przekształca świat medycyny, zwiększając jej efektywność i precyzję.
Nagrywanie w 8K – którą kamerę warto wybrać?
Nagrywanie w 8K – którą kamerę warto wybrać?
Nagrywanie w 8K daje duże możliwości. Oto kamery, które warto wybrać.
Ostatnie wpisy