Polecamy
Jak technologia ułatwia mycie podłóg?
Dom

Jak technologia ułatwia mycie podłóg?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mycie podłóg wcale nie musi być męczącym i czasochłonnym zajęciem. Jest wiele nowoczesnych technologii, które z pewnością Ci to ułatwią. Jakie więc sprzęty do czyszczenia podłóg się sprawdzą? Podpowiadamy, co wybrać do domu, a co do większych powierzchni biurowych.

Sprzątanie, a w tym mycie podłóg, to zajęcie, za którym mało kto przepada. Dlatego też warto sobie trochę ułatwić życie i skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Które z nich sprawdzą się w Twoim domu, a które warto wziąć pod uwagę w przypadku czyszczenia nieco większych powierzchni?

Mycie podłóg w domu

Dbanie o czystość podłóg w domu lub mieszkaniu, to jeden z codziennych obowiązków. Jednak możesz go sobie znacząco ułatwić przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Przedstawiamy nasze trzy propozycje.

Mop parowy

Świetnym rozwiązaniem, które z pewnością sprawdzi się w Twoim domu, jest mop parowy. Z tego typu urządzeniem łatwo i szybko wyczyścisz każdy rodzaj podłogi: terakotę, panele, a nawet dywan. Dodatkowo mopy te są dużo skuteczniejsze niż ich klasyczne odpowiedniki, ponieważ połączenie wilgoci i wysokiej temperatury, za pomocą których mop czyści podłogę, zabija ponad 99% bakterii i zarazków znajdujących się na powierzchni. 

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia

Genialnym rozwiązaniem, które zaoszczędzi Ci czasu i energii, jest także odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia. Jest to sprzęt wszechstronny, którego możesz używać zarówno do usuwania kurzu i innych zabrudzeń, jak i do mycia posadzki. Jest to także świetna propozycja dla osób mieszkających w domach lub mieszkaniach kilkupiętrowych, ponieważ umożliwia on komfortowe sprzątanie schodów, bez konieczności noszenia ciężkiego urządzenia lub plączącego się kabla. Dodatkowym atutem takich odkurzaczy myjących jest także fakt, że są one wyjątkowo ciche.

Robot sprzątający

Urządzeniem, które z pewnością ułatwi Ci życie, jest także robot sprzątający. Urządzenie to pomoże Ci w utrzymaniu czystej podłogi, przy minimalnej ingerencji z Twojej strony. Wystarczy, że uruchomisz urządzenie albo ustalisz, kiedy sprzęt ma rozpocząć pracę. W ten sposób Twoje posadzki będą czyścić się nawet wtedy, gdy Ty będziesz w pracy lub odpoczywać wygodnie na kanapie. Dodatkowo jest to odkurzacz i mop w jednym, więc masz gwarancję, że Twoje podłogi będą lśniąco czyste. Roboty mopujące zajmują najczęściej niewiele miejsca, tak więc bez problemów zmieścisz go w szafie lub pod biurkiem.

Mycie większych powierzchni

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która znajduje się w nieco większej powierzchni biurowej, przemysłowej, albo posiada magazyn, to warto także zastanowić się nad zakupem lub wypożyczeniem sprzętów czyszczących przeznaczonych do większych powierzchni. Możesz to zrobić na przykład na stronie wypożyczalni profesjonalnych maszyn czyszczących https://pureco.pl/24-wypozyczalnia-i-wynajem-maszyn-czyszczacych. Jakie urządzenia warto wybrać? Przede wszystkim przydadzą się myjki zimnowodne, które w szybki i wygodny sposób wyczyszczą nawet silnie zabrudzone i trudno dostępne powierzchnie. Dzięki nim zaoszczędzisz też energię cieplną. Warto także zdecydować się na zamiatarki bezpyłowe. Usuną one wszystkie zabrudzenia, takie jak piasek, kamyki, liście oraz pył. Dodatkowo poradzą sobie one zarówno z zanieczyszczonymi obszarami wewnątrz budynków, jak i na terenach zewnętrznych.

Zdjęcie główne: SHVETS production/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak automatyzacja procesów biznesowych przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy
Jak automatyzacja procesów biznesowych przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy
Przekonaj się, jak automatyzacja procesów biznesowych pomaga firmom przyspieszyć działania, zredukować błędy, osiągnąć większą efektywność i zasoby, co składa się na oszczędności czasu i pieniędzy.
Kursy i szkolenia – szansa na lepszą pracę?
Kursy i szkolenia – szansa na lepszą pracę?
Chcesz dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej? Pragniesz zdobyć wymarzoną pracę? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie swojej szansy na zatrudnienie i awans. Podnieś swoje kompetencje i zwiększ swoją konkurencyjność.
Jak wykorzystać system Neural Engine w Twoim nowym Mac Pro M2 Ultra?
Jak wykorzystać system Neural Engine w Twoim nowym Mac Pro M2 Ultra?
Odkryj potencjał systemu Neural Engine w Twoim nowym Mac Pro M2 Ultra. Dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać jego funkcje, aby zoptymalizować Twoje wykonanie pracy i podnieść produktywność.
Ostatnie wpisy