Polecamy

Niezbędne wyposażenie przemysłowe

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hala przemysłowa to miejsce, w którym bezpieczeństwo powinno być najwyższym priorytetem. Z tego powodu niezbędne może okazać się zaopatrzenie w niektóre sprzęty, udogodnienia, systemy i akcesoria. W ten sposób zapewnisz odpowiednie środowisko pracy osobom przez Ciebie zatrudnionym i wypełnisz obowiązki wynikające z przepisów.

Naprowadzacze – niezbędnik przy rampach i dokach

Jednym ze sprzętów, bez którego trudno sobie poradzić podczas załadunków i rozładunków przy rampach i dokach przeładunkowych są naprowadzacze. Jeżeli przy Twojej hali produkcyjnej lub magazynie znajduje się miejsce odbioru lub przekazania towaru, naprowadzacze mogą okazać się absolutnie konieczne do zainstalowania – służą one do wspierania manewrowania naczepami samochodów ciężarowych cofających się do miejsca przeładunku. Naprowadzanie naczepy na optymalny tor jazdy nie tylko zwiększa bezpieczeństwo ludzi i przewożonych towarów, ale również poprawia wydajność pracy i obniża ryzyko potencjalnych uszkodzeń. Naprowadzane muszą jednak być wykonane z materiałów odpowiedniej jakości, co zapewni im wysoką trwałość i użyteczność przez lata.

Bezpieczne obuwie, wycieraczki, maty antypoślizgowe

Wiele wypadków na halach produkcyjnych wynika z noszenia nieodpowiedniego obuwia, poślizgnięcia się na świeżo umytej lub niezabezpieczonej podłodze albo wejścia na teren pracy w butach ubrudzonych piaskiem, żwirem albo błotem, co zwiększa ryzyko przewrócenia się. Aby zapobiegać takim sytuacjom, warto po pierwsze wyposażyć wszystkich pracowników w obuwie z odpowiednimi, antypoślizgowymi podeszwami, a także – o ile masz na to wpływ – zainwestować w podłogi zapobiegające poślizgnięciu się. Dobrym pomysłem są również wycieraczki pod drzwi, które zostaną umieszczone pod każdym wejściem do hali. W ten sposób zachęcisz pracowników do czyszczenia butów. Obowiązkowe są także znaki ostrzegające o mokrej i świeżo umytej podłodze – zapewniają one bowiem bezpieczeństwo ze względu na okoliczności, które nie są permanentne.

Armatura przemysłowa

Systemem, bez którego hala produkcyjna nie może się obejść, jest armatura przemysłowa, a dobry producent armatury przemysłowej to podstawa współpracy i zakładania systemów wspierających działanie obszarów przemysłowych. Dlaczego armatura jest taka ważna? Z pewnością nie trzeba Ci tego tłumaczyć, ponieważ jest to system odpowiadający za dystrybucję bieżącej wody, bez której nie tylko nie ma możliwości zadbania o bezpieczeństwo i higienę pracy zatrudnionych przez Ciebie osób, ale również niemożliwe jest realizowanie zadań przemysłowych.

Fot.: Falco/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*