Polecamy

Niezbędne wyposażenie przemysłowe

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hala przemysłowa to miejsce, w którym bezpieczeństwo powinno być najwyższym priorytetem. Z tego powodu niezbędne może okazać się zaopatrzenie w niektóre sprzęty, udogodnienia, systemy i akcesoria. W ten sposób zapewnisz odpowiednie środowisko pracy osobom przez Ciebie zatrudnionym i wypełnisz obowiązki wynikające z przepisów.

Naprowadzacze – niezbędnik przy rampach i dokach

Jednym ze sprzętów, bez którego trudno sobie poradzić podczas załadunków i rozładunków przy rampach i dokach przeładunkowych są naprowadzacze. Jeżeli przy Twojej hali produkcyjnej lub magazynie znajduje się miejsce odbioru lub przekazania towaru, naprowadzacze mogą okazać się absolutnie konieczne do zainstalowania – służą one do wspierania manewrowania naczepami samochodów ciężarowych cofających się do miejsca przeładunku. Naprowadzanie naczepy na optymalny tor jazdy nie tylko zwiększa bezpieczeństwo ludzi i przewożonych towarów, ale również poprawia wydajność pracy i obniża ryzyko potencjalnych uszkodzeń. Naprowadzane muszą jednak być wykonane z materiałów odpowiedniej jakości, co zapewni im wysoką trwałość i użyteczność przez lata.

Bezpieczne obuwie, wycieraczki, maty antypoślizgowe

Wiele wypadków na halach produkcyjnych wynika z noszenia nieodpowiedniego obuwia, poślizgnięcia się na świeżo umytej lub niezabezpieczonej podłodze albo wejścia na teren pracy w butach ubrudzonych piaskiem, żwirem albo błotem, co zwiększa ryzyko przewrócenia się. Aby zapobiegać takim sytuacjom, warto po pierwsze wyposażyć wszystkich pracowników w obuwie z odpowiednimi, antypoślizgowymi podeszwami, a także – o ile masz na to wpływ – zainwestować w podłogi zapobiegające poślizgnięciu się. Dobrym pomysłem są również wycieraczki pod drzwi, które zostaną umieszczone pod każdym wejściem do hali. W ten sposób zachęcisz pracowników do czyszczenia butów. Obowiązkowe są także znaki ostrzegające o mokrej i świeżo umytej podłodze – zapewniają one bowiem bezpieczeństwo ze względu na okoliczności, które nie są permanentne.

Armatura przemysłowa

Systemem, bez którego hala produkcyjna nie może się obejść, jest armatura przemysłowa, a dobry producent armatury przemysłowej to podstawa współpracy i zakładania systemów wspierających działanie obszarów przemysłowych. Dlaczego armatura jest taka ważna? Z pewnością nie trzeba Ci tego tłumaczyć, ponieważ jest to system odpowiadający za dystrybucję bieżącej wody, bez której nie tylko nie ma możliwości zadbania o bezpieczeństwo i higienę pracy zatrudnionych przez Ciebie osób, ale również niemożliwe jest realizowanie zadań przemysłowych.

Fot.: Falco/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć nowoczesne biuro?
Jak stworzyć nowoczesne biuro?
Chcesz stworzyć przyjazną i komfortową przestrzeń do pracy dla swoich pracowników? Zobacz, w jaki sposób zaaranżować nowoczesne biuro i jakie gadżety oraz sprzęty powinny się w nim znaleźć, by spełnić potrzeby wszystkich zatrudnionych!
Na czym polega teleporada?
Na czym polega teleporada?
Podczas pandemii teleporady zyskały na popularności. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się taka konsultacja lekarska.
Jak poprawić swoje umiejętności w grach wideo: 10 skutecznych porad
Jak poprawić swoje umiejętności w grach wideo: 10 skutecznych porad
W tym artykule przedstawimy dziesięć skutecznych porad, które pomogą Ci w rozwoju umiejętności w grach wideo.
Ostatnie wpisy