wtorek, 31 Styczeń, 2023

|
Czy hulajnogą elektryczną można jechać we dwoje?

Kiedy hulajnogi elektryczne stały się popularne, nastąpił problem z regulacją przepisów prawnych, dotyczących prawidłowego poruszania się na nich. Jeśli nie jesteś na bieżąco z kodeksem ruchu drogowego, wiedz, że 20 maja tego roku wprowadzone zostało nowe prawo dotyczące statusu e-hulajnóg.

Jazda we dwoje jest zakazana

Jedną z istotnych regulacji jest ta, która definiuje liczbę osób, które mogą jednocześnie poruszać się elektryczną hulajnogą. Od 20 maja br. obowiązuje przepis, według którego na e-hulajnodze może jechać tylko jedna osoba. W przeciwnym wypadku ryzykujemy mandat w wysokości kilkuset złotych.

Elektryczne hulajnogi mogą poruszać się z maksymalną prędkością do 25 km/h. Wbrew pozorom jest to wystarczająco duża prędkość, jak na tak mały pojazd, aby stworzyć zagrożenie dla innych osób. Pamiętajmy więc, aby przestrzegać przepisów nie w strachu przed mandatem, ale dla własnego bezpieczeństwa.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Adam Zadrożny
Odwieczny samouk, naprawiający większość usterek metodą prób i błędów. Nie stawia sobie jednak żadnych ograniczeń i próbuje zajmować się wszystkim, co tylko się da - od prostych urządzeń mechanicznych, po skomplikowaną elektronikę. Fascynuje się nowoczesną technologią, ale większe zaufanie pokłada w niezawodność sprzętu z ubiegłego wieku.

Napisz komentarz