wtorek, 31 Styczeń, 2023

|

Obie aplikacje gwarantują podobną bibliotekę muzyczną za tą samą cenę. Pakiet podstawowy kosztuje 20 zł/mies. i zapewnia dostęp dla jednego użytkownika. 

Należy jednak pamiętać, że jedni artyści udostępniają swoje utwory na Spotify, a drudzy na Tidal. Dlatego, decydującym czynnikiem w wyborze między tymi aplikacjami jest dostępność preferowanych wykonawców.

Różnice są minimalne

Z usług Tidala na pewno będą zadowoleni wszyscy Ci, którzy posiadają wrażliwe ucho. Aplikacja oferuje abonament Hi-Fi, który pozwala na słuchanie utworów skompresowanych bezstratnie (FLAC) oraz zapewnia technologię MQA, zapewniającą jakość dźwięku porównywalną do studyjnego nagrania. Trzeba jednak pamiętać, że taki pakiet kosztuje 40 zł/mies.

Spotify nie jest w stanie zagwarantować tak wysokiej klasy dźwięku, jednak nadal jest często wybieraną usługą. Aby wyczuć tę różnicę jakości formatu MQA, trzeba mieć albo niesamowicie dobry słuch muzyczny, albo bardzo dobry sprzęt. Jakość oferowana przez Spotify w zupełności wystarczy na co dzień.

Zdjęcie główne: tomasi/pixabay.com

Adam Zadrożny
Odwieczny samouk, naprawiający większość usterek metodą prób i błędów. Nie stawia sobie jednak żadnych ograniczeń i próbuje zajmować się wszystkim, co tylko się da - od prostych urządzeń mechanicznych, po skomplikowaną elektronikę. Fascynuje się nowoczesną technologią, ale większe zaufanie pokłada w niezawodność sprzętu z ubiegłego wieku.

Napisz komentarz