wtorek, 26 wrzesień, 2023

|
Jak nastroić gitarę online?

Zanim rozpoczniemy grę na gitarze, zawsze powinniśmy ją odpowiednio nastroić. Jeśli strojenie ze słuchu stwarza Ci problemy i nie chcesz wydawać pieniędzy na tuner, możesz skorzystać z darmowego narzędzia online.

Wystarczy dostęp do Internetu i mikrofonu

Całość operacji można opisać w trzech krokach:

  1. Wpisz w Google hasło „guitar tuner”.
  2. Wybierz jeden z zaproponowanych linków.
  3. Nastrój gitarę za pomocą internetowego tunera.

Żeby skorzystać ze stroika online, wymagany jest dostęp do mikrofonu, aby strona słyszała nasze uderzenia w struny i mogła zasygnalizować nieczyste dźwięki.

Twój telefon może Ci w tym pomóc

Jeśli nie posiadasz mikrofonu wolnostojącego lub laptopa ze wbudowanym nagrywaniem dźwięku, skorzystaj ze swojego telefonu. Wpisując w Sklepie Google hasło „stroik gitarowy”, możesz wybrać spośród setek darmowych aplikacji, które z dużym powodzeniem zastąpią prawdziwy tuner. Takie narzędzia posiadają interfejs przypominający stroik, więc pozostaje jedynie uderzać w struny i korygować ich dźwięk zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Adam Zadrożny
Odwieczny samouk, naprawiający większość usterek metodą prób i błędów. Nie stawia sobie jednak żadnych ograniczeń i próbuje zajmować się wszystkim, co tylko się da - od prostych urządzeń mechanicznych, po skomplikowaną elektronikę. Fascynuje się nowoczesną technologią, ale większe zaufanie pokłada w niezawodność sprzętu z ubiegłego wieku.

Napisz komentarz