wtorek, 26 wrzesień, 2023

|
Daniel Romero/unsplash.com

Urządzenia bezprzewodowe umożliwiają swobodne przemieszczanie się po domu czy biurze. Rozwiązują dość duży problem związany z okablowaniem. Słuchawki bezprzewodowe zapewniają doskonałą jakość dźwięki i cechują się długą żywotnością baterii, co sprzyja wielogodzinnym wirtualnym zmaganiom. Od nas dowiesz się, na jakie modele warto zwrócić uwagę!

Co wyróżnia najlepsze słuchawki bezprzewodowe dla graczy?

Istnieją dwie cechy, którymi powinny charakteryzować się dobre bezprzewodowe słuchawki dla graczy. Muszą mieć mocną baterię i stabilne łącze. W pierwszym przypadku producenci stosują technologie, które mogą „utrzymywać przy życiu” urządzenie od ok. 30 godzin do nawet kilkuset godzin pracy.

Słuchawki najczęściej łączą się za sprawą połączenia Bluetooth. Na rynku są dostępne również inne rozwiązania, np. wykorzystujące dongle, czyli nadajniki/odbiorniki sygnału umieszczane w porcie USB. 

Na które słuchawki bezprzewodowe dla gamerów warto zwrócić uwagę?

HyperX Cloud Alpha Wireless 

Urządzenie wyposażono w dynamiczne przetworniki 50 mm z magnesami neodymowymi. Łączność zapewnia klucz bezprzewodowy – dongle. Pasmo przenoszenia ma zakres od 15 Hz do 21 000 Hz. HyperX Cloud Alpha Wireless waży 322–335 g. Ma dwukierunkowy odłączany mikrofon, a żywotność baterii to 300 godzin. Słuchawki można nabyć w cenie od 699 zł do 1021 zł.

Zalety i wady

Niewątpliwym atutem urządzenia jest efektywna bateria. Korzystając z HyperX Cloud Alpha Wireless, można grać aż przez 300 godzin. Zakres przenoszenia, a także wysoka jakość wykonania sprawiają, że słuchawki bezprzewodowe dają mocny dźwięk, pełen szczegółów. Dość dużą wadą jest wąski zakres głośności urządzenia. Oprócz tego jakość przenoszonego dźwięku przez mikrofon nie dorównuje temu, co prezentuje reszta zestawu.

Razer Blackshark V2 Pro

Z urządzenia można korzystać, używając bezprzewodowego klucza USB – dongle. Pasmo przenoszenia to zakres od 12 Hz do 28 000 Hz. Razer Blackshark V2 Pro ma również odłączany mikrofon. Waga produktu to 320 g. Żywotność baterii to 24 godziny.

Słuchawki bezprzewodowe mają przetwornik TriForce. Dzięki niemu jakość dźwięku odpowiada tej prezentowanej przez zestaw HyperX Cloud Alpha. Jest szczegółowa i wyrazista. 

Zalety i wady

Zaletą produktu jest znakomita jakość dźwięku. Przyzwoita żywotność baterii zapewni wiele godzin znakomitej rozgrywki. Słuchawki bezprzewodowe Razer Blackshark V2 Pro są też wygodne. Wadą, podobnie jak w przypadku HyperX Cloud Alpha Wireless, jest relatywnie słaby mikrofon. Za produkt trzeba zapłacić od 578 zł do 1466 zł.

Corsair HS80 RGB

W słuchawkach bezprzewodowych zastosowano technologię łączności Slipstream Wireless Dongle. Corsair HS80 RGB mają przetworniki neodymowe, a pasmo przenoszenia urządzenia to zakres od 20 Hz do 30 000 Hz. Słuchawki wyposażono w wielokierunkowy mikrofon klasy broadcast. Waga artykułu to 360 g. Corsair HS80 RGB ma baterię o żywotności 20 godzin.

Zalety i wady

Słuchawki są bardzo wygodne ze względu na opływową konstrukcję pałąka na głowę. Urządzenie generuje dźwięk o znakomitej jakości Hi-Res+ Dolby Atmos. Corsair HS80 RGB wyróżniają się też doskonałym mikrofonem.

Wadą urządzenia jest nieporęczność. Niektórzy mogą uznać za minus również fakt, że mikrofon nie może być odłączany. Słuchawki bezprzewodowe można kupić w cenie od 509 zł do 1115 zł.

Zdj. główne: Daniel Romero/unsplash.com

Marcin Gościński
To doświadczony, interdyscyplinarny copywriter. Ma umiejętności pozwalające mu na błyskawiczne przechwytywanie najciekawszych i aktualnych newsów ze świata elektroniki. Nieobce są mu również inne zagadnienia, takie jak motoryzacja, sport, zdrowie, lifestyle, kultura, hobby czy dom.

Napisz komentarz