sobota, 1 Kwiecień, 2023

|
Scrapbooking - co to jest?

Szukasz sposobu na nowe hobby, które możesz wykonywać w swoim domu? Co powiesz na ozdabianie albumów i książek? Sprawdź, na czym polega scrapbooking!

Scrapbooking – skąd pochodzi i co to jest?

Za ojczyznę tej techniki uznaje się Stany Zjednoczone, które spopularyzowały artystyczne ozdabianie okładek. To w tym kraju otworzył się pierwszy na świecie sklep, w którym można było nabyć niezbędne elementy do wykonywania tej techniki. Miało to miejsce w 1981 roku, sklep Keeping Memories Alive działa do dziś. Jednak czym dokładnie jest ta technika? Mówiąc najbardziej ogólnie, scrapbooking to artystyczne ozdabianie kartek różnymi elementami. Mogą to być wycinki gazet, pocztówki, zasuszone kwiaty, guziki czy znaczki pocztowe. Cała sztuka nie jest aż tak skomplikowana, jako mogłaby wskazywać na to nazwa.

Jak zacząć przygodę ze scrapbookingiem?

Żeby zacząć przygodę z ozdabianiem za pomocą wycinków, tak naprawdę wystarczy tylko chęć. Resztę potrzebnych elementów znajdziesz w swoim otoczeniu. Sprawdź w szufladach i szafkach, czy nie masz starych zdjęć gazet i innych elementów, które będzie można przykleić na kartkę. Poza tym wystarczą Ci na początek tylko klej i nożyczki. Z takim zestawem możesz rozpocząć przygodę z ozdabianiem kartek.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Łukasz Brzykcy
Z wykształcenia jest dziennikarzem, a prywatnie pasjonatem gier oraz nowych technologii. Internet i nowoczesne rozwiązania ułatwiają mu życie. Stara się regularnie poszukać czegoś nowego i wcielić to w życie. W wolnych chwilach lubi pograć na konsoli godzinę, dwie albo pięć. Jeśli nie ma w co grać, to ogląda filmy, seriale oraz mecze.

Napisz komentarz