Polecamy

Kursy i szkolenia – szansa na lepszą pracę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poszerzanie swoich kompetencji i inwestycja w samorozwój są ważnymi elementami zwiększania swojej konkurencyjności na rynku pracy. W XXI wieku już nie tylko wykształcenie i doświadczenie, ale również kursy i szkolenia grają istotną rolę podczas rozmowy rekrutacyjnej czy wykonywania zawodowych obowiązków.

Kurs flipowania, czyli jak sprawić, by ludzie uważniej Cię słuchali

Jeżeli zajmujesz się w pracy prowadzeniem szkoleń i warsztatów albo po prostu organizujesz spotkania z zespołem, podczas których przedstawiasz Wasze nowe strategie, z pewnością przygotowałeś wiele prezentacji. Dzielenie się z ludźmi Twoją wizją albo przekazywanie im informacji jest ważnym elementem rozwoju firmy i budowania relacji między współpracownikami, dlatego warto zadbać, by robić to efektywnie. Jeśli chcesz, żeby ludzie lepiej rozumieli treści, które prezentujesz, szybciej je zapamiętywali, a następnie pracowali z energią i zaangażowaniem, rozwiązaniem dla Ciebie jest flipowanie. Flipowanie to kompetencja pracy powiązana ze skutecznym flipchartem oraz sketchnotingiem. Na kursie flipowania nauczysz się więc pracować z wizualizacją, metaforą i facylitacją graficzną. Będziesz dzięki temu przekazywać treści w taki sposób, by naprawdę trafiały do Twoich odbiorców i utrwalały się w ich głowach.

Nigdy się nie zatrzymuj, czyli bierz udział w kursach podnoszących Twoje kompetencje

Stałe zdobywanie nowych umiejętności jest ważne, zwłaszcza, jeśli pracujesz w intensywnie rozwijającej się branży, na przykład informatyce, grafice komputerowej czy animacji. Dzięki stałemu rozwojowi technologicznemu wciąż możesz być zaskoczony niektórymi informatycznymi nowinkami pojawiającymi się na rynku. Jeśli chcesz wyprzedzić swoją konkurencję, warto brać udział w kursach, które pozwolą Ci zdobyć wciąż rzadkie na rynku kompetencje. Możesz również korzystać z oprogramowań i programów, w których samodzielnie nauczysz się tworzyć prace na nowym poziomie. Przykładem oprogramowania, które pomoże Ci zwiększyć Twoje graficzne umiejętności jest marvelous designer. Używając go, nauczysz się projektować każdy element stroju w 3D, nie tylko dla modeli statycznych, ale również symulacji. Zdobądź kompetencje potrzebne do pracy w branży filmowej i gamingowej, nie wychodząc nawet z domu!

Przygotuj się na potwierdzenie swoich umiejętności, czyli certyfikuj

Zdobywając nowe kompetencje warto pamiętać, że potencjalny pracodawca nie musi uwierzyć Ci na słowo, że je posiadasz. Z tego powodu warto certyfikować swoje osiągnięcia, w czym zdecydowanie mogą pomóc kursy i szkolenia. Zanim zapiszesz się na któreś z nich, upewnij się, że zakończy się ono wydaniem Ci odpowiedniego dokumentu. W ten sposób zyskasz gwarancję zdobycia nowych umiejętności, ale również realnego wzrostu Twojej konkurencyjności. Szczególnie istotna jest certyfikacja księgowych i innych zawodów zaufania publicznego, ponieważ pracując w ten sposób, masz kontakt z drugim człowiekiem i stanowisz dla niego ważne wsparcie w procesie załatwiania codziennych spraw.

Fot.: lilartsy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotografia biznesowa: Klucz do sukcesu w dzisiejszej erze wizualnej
Fotografia biznesowa: Klucz do sukcesu w dzisiejszej erze wizualnej
W dzisiejszym świecie zdominowanym przez media społecznościowe i rosnącą konkurencję w biznesie. Oto dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości fotografie.
Te gadżety przydadzą się fanom elektroniki
Te gadżety przydadzą się fanom elektroniki
Gadżety elektroniczne nie tylko potrafią ułatwić życie, ale także są świetnym pomysłem na prezenty z różnych okazji. Dowiedz się, jakie akcesoria przydadzą się każdemu fanowi elektroniki.
Lato w Łodzi – magia miasta odkrywana przez Ciebie
Lato w Łodzi – magia miasta odkrywana przez Ciebie
Lato w Łodzi – odkryj magię tego miasta pełnego festiwali, parków i kultury. Przygotuj się na niezapomniane chwile i atrakcje, które zostaną w Twojej pamięci na zawsze!
Ostatnie wpisy