sobota, 30 wrzesień, 2023

|

Artykuł sponsorowany

Magazyn to w wielu branżach nieodłączna część działalności. Jeśli więc zajmujesz się branżą TSL lub działalnością z sektora e-commerce, to koniecznie zadbaj o dobrze wyposażoną przestrzeń do magazynowania towarów i innych produktów. Podpowiadamy, co może być przydatne w każdym magazynie. 

Meble magazynowe

Wybierając wyposażenie do magazynu, warto zacząć od wyboru różnego rodzaju mebli magazynowych. To właśnie na nich będą przechowywane wszystkie towary i inne produkty, a w końcu głównym zadaniem magazynu jest właśnie przechowywanie. Jakie więc meble magazynowe wybrać, aby mieć pewność, że w pełni zrealizują swoje zadanie? Postaw przede wszystkim na takie elementy wyposażenia jak różnego rodzaju antresole, regały paletowe, regały wspornikowe, regały wjezdne oraz półki. Jeśli w magazynie będą przechowywane również cięższe przedmioty, to przydatny może okazać się również regał przepływowy grawitacyjny. Pamiętaj także, że wybierając meble magazynowe, nie warto na nich oszczędzać – powinny być one jak najwyższej jakości, dzięki czemu będą odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne wynikające z dużego obciążenia. 

Wózki magazynowe

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego magazynu są również różnego rodzaju wózki magazynowe. Dzięki nim możliwe jest przemieszczanie towarów na terenie magazynu, a także cały proces załadunku oraz rozładunku. Pamiętaj jednak, że na rynku znajdziesz sporo różnych rodzajów wózków transportowych, dlatego też dokładnie zastanów się, jakie zadanie mają one spełniać w Twoim magazynie. Możesz wybierać między innymi spośród wózków dwukołowych i paletowych, a także podnośnikowych, nazywanych także widłowymi. Dobrej jakości sprzęt do Twojego magazynu znajdziesz na stronie internetowej https://jung-serwis.com/wozki-uzywane/

Akcesoria magazynowe

W każdym magazynie z pewnością przydadzą się również różne akcesoria magazynowe, które ułatwią i usprawnią pracę całego magazynu. Zadbaj między innymi o pojemniki i nadstawki paletowe, które zapewniają bezpieczeństwo w przechowywaniu i transporcie towaru. Przydatne będą oczywiście także drabiny. Wybierz takie, które będą stabilne i lekkie – najpopularniejsze są z pewnością modele podestowe i wolnostojące. Możesz też zdecydować się na różnego rodzaju akcesoria umożliwiające zautomatyzowanie procesów zachodzących na magazynie. Znajdziesz je na stronie https://hazbi.com/pl/przekazniki.  

Fot.: OMV.

Aleksandra Michaliszyn
Studentka komunikacji wizerunkowej i fanka innowacyjnych rozwiązań. W wolnych chwilach testerka ciekawych gadżetów oraz aplikacji, szczególnie tych przydatnych na treningu oraz w podróży.

Napisz komentarz