sobota, 30 wrzesień, 2023

|
Apple umożliwi bezprzewodowe ładowanie pomiędzy urządzeniami

Apple opatentowało rozwiązanie polegające na ładowaniu urządzeń pomiędzy sobą. Nowością jest jednak fakt, że cały proces odbędzie się bez pośrednictwa kabla. 

Nowy patent Apple’a został już opublikowany. Jego istotą jest bezprzewodowe ładowanie baterii jednych urządzeń dzięki akumulatorom drugich. Ładowanie indukcyjne ma zachodzić pomiędzy urządzeniami większej i mniejszej mocy. Przykładem ma być możliwość ładowania iPhone’a poprzez akumulator iPada lub MacBooka.

Prace Apple’a nad ładowaniem baterii na odległość

Opublikowany patent jest ważnym krokiem na drodze Apple’a do ładowania urządzeń w sposób bezprzewodowy nawet na znaczne odległości. Według informacji opublikowanych w serwisie Bloomberg prace nad zupełnie nowym rodzajem ładowarki trwają od ponad roku. Panuje opinia, że firma dysponuje prototypami urządzeń, które są w stanie tak oddziaływać nawet na dystansie kilku metrów. Oczywiście nie wiadomo kiedy mogłyby zostać wprowadzone na rynek.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Kamil Michaluk
Z zaciekawieniem patrzy, jak współczesne technologie przenikają różne sfery życia. Docenia, że znajdziemy je w motoryzacji, ale też życiu codziennym lub sporcie. Uważa, że warto być z tymi zmianami na bieżąco. Swoimi spostrzeżeniami chętnie dzieli się z innymi.

Napisz komentarz